آئین اختتامیه جزء خوانی قرآن کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد

اخبار تصویری اخبار شاخص اخبار کانون‌ها

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، آئین اختتامیه جزء خوانی و ختم قرآن کریم همزمان با شامگاه آخرین روز ماه مبارک رمضان در مساجد البرز با محوریت کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد.

طی این آئین جمعی از روزه داران، قاریانی قرآنی، حافظان قرآنی و دیگر فعالان عرصه قرآنی حضور یافتند و آخرین جزء قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان را قرائت کردند.

« سید سعید طاهری» در این خصوص گفت: آئین نورانی جزء سی قرآن کریم توسط قاریان خوش صدا مسجد، تلاوت شد و بار دیگر فضای معنوی را به مسجد بخشید.

مدیرکانون فرهنگی هنری شهداء گلشهر ویلای مسجد حجت بن الحسن عسگری(عج)، افزود: برپایی مراسم های معنوی مانند جزء خوانی قرآن کریم زمینه ترویج و اشاعه فرهنگ ناب قرآنی در سطح جامعه است.

وی توضیح داد: انس با قرآن به واسطه گردهم آیی نوجوان و جوانان زمینه ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی در سطح جامعه و احیاء و بالندگی مسجد است که این مطلب با حضور پرشور فعالان کانون های مساجد دو چندان می شود.

« یوسف عطاالهی» از دیگر مدیران کانون های مساجد نیز در این رابطه گفت: فعالان کانون فرهنگی هنری مسجد صاحب الزمان(عج) واقع در کمالشهر نیز با برپایی آئین جزء خوانی قرآن کریم در ماه رمضان، نسبت به ترویج فرهنگ قرآنی تلاش کردند.

مدیرکانون مسجد صاحب الزمان(عج) افزود: منطقه کمالشهر در کرج یکی از مناطق قابل توجه از حیث فرهنگی است که سرمایه گذاری و ارتقاء زیرساخت های فرهنگی در آن به جهت جمعیت نوجوان و جوان اهمیت اساسی دارد.

عطااللهی افزود: ماه رمضان با همت کانون مسجد ویژه برنامه های متنوعی در قالب های فرهنگی هنری برگزار شد که یکی از این برنامه ها، جزء خوانی قرآن کریم بود.

محمد چراغی از دیگر فعالان فرهنگی هنری مسجد در منطقه خلج آباد کرج است، که در خصوص برپایی آئین جزء خوانی قرآن در ماه رمضان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در البرز گفت: فعالان کانون فرهنگی هنری مسجد المهدی(عجل الله) در منطقه خلج آباد کرج با در نظر گرفتن اهمیت جایگاه قرآن، نسبت به برپایی آئین جزء خوانی در ماه رمضان همت کردند.

مدیرکانون فرهنگی هنری مسجد المهدی(عجل الله) افزود: جشن نورانی ختم قرآن کریم روز سه شنبه (۱۴ خرداد) مصادف با ۲۹ ماه مبارک رمضان همزمان با اذان مغرب و عشاء در این مسجد برپا شد.

وی تصریح کرد: حضور قاریان برجسته همچون کربلایی حسین کریمی، اکبر یوسفی، حسین خدری از جمله قاریان قرآنی در این مراسم بود.

مدیرکانون فرهنگی هنری مسجد المهدی مطرح کرد: اشاعه فرهنگ قرآنی و ترویج معارف الهی یکی از بهترین راهکارهای ممکن در پیشبرد فرهنگ اسلامی است که کانون مسجد در این خصوص اهتمام ویژه ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.