آئین افتتاحیه ۱۰ کرسی تلاوت قرآنی به مناسبت دهه ولایت و امامت در البرز

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز: « حجت الاسلام کاظم شکری» از افتتاحیه محافل انس با قرآن کریم با همکاری اتحادیه موسسات و تشکّل های قرآن و عترت استان البرز خبر داد و گفت: این آئین در شب عید قربان همزمان با نماز مغرب و عشاء با حضور مسئولین محلی و اهالی مسجد، اولین کرسی تلاوت قرآن کریم در مسجد المهدی عجل الله خلج آباد برگزار شد.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با اشاره به اهمیت و جایگاه قرآن،عترت و ولایت، افزود: طبق تفاهم نامه ای با اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت استان تعداد ۱۰ مسجد از مناطق مختلف استان بنابر درخواست و آمادگی، کانون های فرهنگی هنری مساجد استان پذیرای طرح کرسی تلاوت قرآن هستند.

وی توضیح داد: اولین کرسی تلاوت و آیین افتتاحیه این طرح معنوی و اخروی در  محله ی خلج آباد، مسجد المهدی عجل الله تعالی شریف همزمان با اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

شکری افزود: بنابر منویات مقام معظم رهبری در خصوص احیاء و ارج نهادن به امر قرآن خوانی و اهمیت جایگاه قرآن و تدبر تصمیم گرفته شد تا با همکاری اتحادیه و تشکل های قرآنی به مناسبت دهه ولایت، ۱۰ کرسی تلاوت قرآن برگزار شود.

وی توضیح داد: حساسیت و اهمیت بسیار بالای مسأله ولایت و رهبری از جمله موضوعاتی است که جای آن دارد از ظرفیت های فرهنگی و هنری مساجد برای تبیین این دهه استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: در این دهه مساجد را با نور قرآن مزین می کنیم و انتظار می رود در راستای آن برنامه های معنوی با کیفیت بالاتر با هدف آشتی دادن نسل نوجوان و جوان و کودکان با مساجد و احیاء کروسی های تلاوت و قرآن خوانی در مساجد صورت گیرد.


این استاد دانشگاه با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری بازوی امام مسجد هستند، مطرح کرد: کانون های فرهنگی هنری با محور قرار دادن برنامه های خود در مساجد سد محکمی در برابر این زورگویانی که جبهه حق به جانب گرفته و بنیان خانواده را متزلزل می کنند ایستاده اند.

وی توضیح داد: تدّبر در آیات نورانی قرآن کمک می کند تا همه اقشار جامعه، خصوصا جوانان و نوجوانان، مسیر و راه خود را از بیراهه هایی که دشمن در مسیر ما قرار می دهد، تشخیص داده و به بالاترین درجات معنوی و اخروی دست یابند.

طی این مراسم که با تلاوت قاری ممتاز ملازاده همراه بود، آیاتی چند از قرآن کریم تلاوت شد و به رسم یاد بود به حاضرین در این مراسم هدایای ارزشمند اهداء گردید.

از حاشیه های این مراسم مولودی خوانی در خصوص امیرالمومنین علی علیه السلام و حضور خادم یاران رضوی و تبرک پرچم مقدس امام هشتم حضرت علی بن موسی رضا علیه السلام بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.