آغاز به کار طرح هر « مسجد یک خبرنگار» در مساجد البرز

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

«حجت الاسلام کاظم شکری» مسئول ستاد کانون ای فرهنگی هنری مساجد استان البرز در خصوص اجرای طرح هر مسجد یک خبرنگار گفت: این طرح با هدف انعکاس فعالیت ها و برنامه های صورت گرفته در مساجد سطح استان البرز آغاز شده است.

رئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز افزود: ظرفیت نیروهای جوان و کارآمد مسجد در قالب کانون های فرهنگی هنری مساجد یک امتیاز در راستای پیشبرد و توسعه فرهنگی است.

وی تصریح کرد: سومین جشنواره رسانه ای ابوذر به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت های رسانه ای استان فرصتی را فراهم آورد تا منتخبین طرح هر مسجد یک خبرنگار گردهم آیند و در راستای سیاست های اجرایی این طرح برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: موفقیت چهار نفر از خبرنگاران این خبرگزاری و کسب رتبه برتر در این جشنواره گویای فعالیت رو به رشد این خبرگزاری در سطح استان البرز است.

وی با نظر بر اهمیت خبررسانی از فعالیت فعالان مسجدی در ابعاد مختلف فرهنگی، آموزشی، سیاسی و … توضیح داد: فعالیت شاخص نوجوانان و جوانان در مساجد به واسطه خبررسانی و اطلاع رسانی از روند برنامه ها می تواند زمینه هم اندیشی، همراهی و ایده پردازی در قالب های متعدد شود.

در همین راستا، حجت الاسلام شکری با حضور در آئین اختتامیه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما البرز نیز با تاکید بر اهمیت جایگاه رسانه در اطلاع رسانی گفت: رسانه یکی از مهم ترین ابزارهای فرهنگی برای تبیین و توسعه فرهنگ مسجدی است.

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز تصریح کرد: تربیت نیروهای توانمند و نخبه در امر اطلاع رسانی و خبررسانی در مساجد یکی از مهمترین برنامه های ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد است که در قالب طرح هر مسجد یک خبرنگار اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.