ابراز رضایت استاندار البرز از فعالیت‌ کانون‌های مساجد در استان

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری البرز: «شهبازی» با بیان این مطلب در خصوص کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و بالاخص رویداد ملی فهما اظهارداشت: اهداف تشکیل ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد احیای نقش واقعی فرهنگی، آموزشی، هنری و تبلیغی مساجد، تربیت و رشد نیروهای متعهد، انقلابی و کارآمد در حوزه فرهنگ و هنر، توسعه فرهنگ اصیل اسلامی در شهرها و روستاها و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

استاندار البرز با اشاره به اهمیت اجرای طرح فهما به عنوان طرح  فراگیر ملی گفت: این طرح بنابر توضیحات ارائه شده می‌تواند بستر مناسب اطلاع‌رسانی شفاف از روند برنامه‌های فرهنگی هنری و آموزشی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تلقی شود.

شهبازی با تاکید بر این نکته که در تلاش هستیم تا کانون‌های این استان به جایگاه واقعی خود برسند، افزود: در این باره بایستی توسط دبیرخانه به معرفی کانون‌های موفق و همچنین توجیه مدیران کانون‌های تازه تاسیس، راهکارهایی در خصوص پویایی بیشتر کانون‌ها ارائه شود.

نائب رییس شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز به موقعیت فرهنگی و اقلیمی استان البرز اشاره کرد و افزود: علی‌رغم تنوع قومیت ها و فرهنگ مختلف در این استان تحت عنوان ایران کوچک، همگرایی، وحدت و یکپارچگی ویژه‌ای بر آن حاکم است که باعث شده همواره با مشارکت و هم‌افزایی در اجرای  فعالیت‌های فرهنگی هنری، این استان در رده‌های ملی درخشان و اثرگذار ظاهر شود.

شهبازی گفت: علاوه بر این، تنوع فرهنگی و تلاش نیروی جوان مسجدی و تحصیلکرده، منجر شده تا روند برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات برای عملی شدن هر چه بیشتر فعالیت‌های طرح مذکور از سوی مسئولان فرهنگی به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قوت بگیرد.

استاندار البرز طرح رویداد فهما و سامانه بچه‌های مسجد را ارزشمند و سازنده خواند و توصیه کرد: الگوسازی از فعالیت‌های ارزنده کانون‌ها و ارائه آن به کانون‌های تازه تاسیس باید صورت بگیرد که امیدواریم با تبیین و اجرایی شدن کامل نظام فهما در این استان شاهد رشد چشمگیر فعالیت کانونهای مساجد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.