اجرای طرح تلاوت سراسری قرآن کریم در شب عاشورا در مساجد البرز

اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز: « حجت الاسلام کاظم شکری»  گفت:طرح سراسری تلاوت قرآن بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مساجد استان البرز به مناسبت شب عاشورا حسینی برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، افزود: این طرح به منظور ایجاد انس با قرآن و تدبر در آیات و درس گرفتن از واقعه عاشورا و همچنین بیان اهداف امام حسین علیه السلام که برقراری حدود الهی و امربه معروف و نهی منکر است، اجرا می شود.

وی مطرح کرد: در ایامی هستیم که اهل بیت (علیه السلام) و خاندان نبوت بیشترین مصیبت و بلاها را متحمل شده اند تا راهنما و نور هدایت انسان ها شوند، و ما را از جهالت و تاریکی دنیا و وسوسه شیاطین دور ساخته و ایمن سازند؛ این مهم با توسل به قرآن و نور هدایت که منشاء اصلی آن حق تعالی است و تمسک جستن از مسیر درست که قرآن و اهل بیت(علیه السلام) هستند، مسیر حق تضمین شده است.

وی با اشاره به جایگاه کانون های فرهنگی هنری مساجد و تلاش آنان برای آنکه مردم و مسجد را به نور قرآن مزین کنند، مطرح کرد: از رویکردهای کانون های فرهنگی هنری مساجد برپایی نشست هایی با محوریت قرآن کریم است که اجرای طرح تلاوت سراسری قرآن کریم نمونه ای از این فعالیت ها است.

مدیرستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در پایان با بیان این مطلب که در ایامی هستیم که تمامی اقشار جامعه با انواع پوشش و مذهب در مصیبت و عزاداری سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام شرکت می کنند و این بهترین فرصت برای حقانیت و روشنگری در خصوص حق و باطل است.

وی با بیان این مطلب که قرآن بهترین و کامل ترین کتاب آسمانی و هدایتگر برای بشر است، توضیح داد: هدف امام حسین (ع) از قیام عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر است که این اصل آرمانی و الهی برگرفته از کتاب قرآن است.

حجت الاسلام شکری، تصریح کرد: برای درک هرچه بهتر قیام امام حسین(علیه السلام) باید نکته ها و هدف های این حرکت عظیم و با شکوه روشنگری و بیان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.