احیاء تئاتر بچه های مسجد با محوریت انقلاب اسلامی و شهادت حضرت زهرا (س)

اخبار تصویری اخبار شاخص اخبار کانون‌ها اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز: « حجت الاسلام کاظم شکری» در خصوص برپایی تئاتر بچه های مسجد گفت: احیاء تئاتر بچه های مسجد در کانون های فرهنگی هنری مساجد یکی از برنامه های محوری این نهاد است.

رئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز افزود: فعالان مسجدی با اهتمام در امر برپایی تئاترهای مذهبی سعی دارند تا با زبان هنر بسیاری از آموزه های دینی و معرفتی را تبیین کنند.

حجت الاسلام شکری ادامه داد: زبان هنر یکی از بهترین راهکارهای مورد نظر در راستای توسعه فرهنگ اسلامی ایران است و می تواند در پویایی مساجد نیز موثر واقع شود.

وی با نظر بر اهمیت برپایی و تداوم این گونه طرح ها عنوان کرد: ویژه برنامه های متنوعی همچون برپایی سرود هزارنفری انقلاب، انقلاب به روایت هنر، طرح تعویض قرآن های فرسوده، همکاری در اجرای طرح ملی تلاوت رضوی و … از جمله برنامه های ایام دهه فجر در البرز به اهتمام فعالان مسجدی بود.

رئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد البرز مطرح کرد: کانون فرهنگی هنری فاطمیه کرج، کانون فرهنگی هنری علی بن ابیطالب(ع) واقع در دولت آباد از جمله کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز هستند که در این ایام با اجرای تئاتر بچه های مسجد در تبیین آرمان های انقلابی و اسلامی اهتمام داشته اند.

گفتنی است، ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز بنابر تفاهم نامه ای که با حوزه هنری استان البرز منعقد کرده است از اساتید و کارشناسان این حوزه به منظور ارتقاء سطح هنری تئاتر بچه های مسجد بهره مند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.