استاندارد سازی فضاهای ورزشی کانون های فرهنگی مساجد البرز در دستور کار قرار گرفت

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « امیر غفرانی» طی دیدار با مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز که (۲۱ خرداد) در اداره کل ورزش و جوانان البرز با محوریت اوقات فراغت برگزار شد، گفت: فعالیت در فضای مساجد به ویژه در ایام اوقات فراغت برای نوجوانان و جوانان، فرصت ارتقاء سطح فرهنگی، اعتقادی، ایمانی و اجتماعی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، استاندارد سازی فضاهای ورزشی کانون های فرهنگی هنری مساجد را مهم خواند و گفت: حفظ ایمنی و سلامت ورزشکاران در فضای ورزشی مسجد اهمیت دارد. 

غفرانی با بیان این مطلب که یک ورزشکار در مرتبه اول باید با ادب باشد، توضیح داد: یکی از ظرفیت های ورزشی در بحث ایجاد ارتقاء سطح سلامت جامعه، توجه به ورزش همگانی است که در این خصوص با محوریت مسجد و نماز این مطلب رونق پیدا می کند.

وی با در نظر گرفتن اهمیت ادب و رفتار جوانمردانه در میان ورزشکاران، بیان کرد: ادب و تعهد دو مقوله ای است که در ورزش های باستانی و رزمی به عنوان یک امر قطعی و حتمی نهادینه شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان البرز، خاطرنشان کرد: این آمادگی از طرف اداره کل ورزش و جوانان البرز برای عقد تفاهم نامه ای مبنی بر بهبود سطح کمی و کیفی ورزش در میان فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد وجود دارد.

غفرانی با پیشنهاد این مطلب که تمام برنامه های ورزشی در مساجد به نماز منتهی شود، توضیح داد: ورزش صبحگاهی و شامگاهی در بیش از ۶۰ پارک محوری در سطح البرز برپا می شود که این مطلب می تواند با همراهی کانون های مساجد و فعالان مسجدی انجام شود و در یک برنامه ریزی منسجم با برپایی نماز جماعت منتهی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.