اعزام طلاب جهادگر البرز به مناطق سیل زده جنوب و غرب کشور

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز به نقل از دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آئین بدرقه کاروان طلاب جهادگر استان البرز، صبح (یکشنبه) با حضور آیت‌الله حسینی همدانی و تعدادی از مسئولین حوزه‌های علمیه استان و مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در مقابل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد و ۴۴ طلبه جهادگر به مناطق سیل‌زده جنوب و غرب کشور اعزام شدند.

در این مراسم آیت‌الله حسینی همدانی بابیان این‌که روحانیت در تمام عرصه‌ها جلودار است، گفت: در طول زمان در تمام مسائل مهم سیاسی، اجتماعی، مدیریت فکری و اعتقادی، روحانیت پیش‌قدم بوده و هر جا جامعه مؤمنین و انسان‌ها نیاز به کمک داشتند وارد عرصه شده‌اند.

وی در ادامه افزود: تعداد شهدای روحانی در نسبت سنجی با سایر اقشار در دفاع مقدس شاهدی است بر این مطلب و در این موضوع اخیر هم به حمدالله روحانیت خوش درخشیدند و در دفاع از ارزش‌های دینی و کمک به هم‌وطنان حضور جدی داشته و بدون شائبه در مناطق آسیب‌دیده حاضر شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه مدیریت حوزه علمیه، جواز تعطیلی دروس را در حوزه‌های علمیه شهرستان‌ها، جهت خدمت‌رسانی به مناطق سیل‌زده داده است، گفت: تا امروز طلاب کرجی به‌صورت خودجوش برای خدمت‌رسانی عازم مناطق مختلف آسیب‌دیده شده بودند؛ اما امروز این گروه از طلاب و روحانیون با انسجام بیشتری به سمت منطقه‌ای در خوزستان خواهند رفت که بتوانند به لرستان هم خدماتی را داشته باشند.

قابل‌ذکر است که این جهادگران طلبه، به نام شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام تمام زاده، به مدت ۵ روز در مناطق سیل‌زده، جهت تبلیغ و امدادرسانی حضور خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.