اعزام فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز: حجت الاسلام کاظم شکری در خصوص خبر اعزام جمعی از مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز به نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران گفت: یکی از برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز ترویج و تبیین فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز افزود: اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح مساجد با محوریت کتابخانه های باز و بسته یکی از برنامه های جدی فعالان مسجدی است که در این خصوص طرح شنبه های با کتاب نیز اجرا می شود.

این استاد دانشگاه مطرح کرد: در سطح استان البرز ۳۸۷ کانون فرهنگی هنری مسجد فعالیت دارند که اکثر آن ها دارای کتابخانه باز و ۶۹ کانون فرهنگی هنری از کتابخانه بسته مخزن دار برخوردار هستند.

وی توضیح داد: در کلانشهر کرج بیش از ۱۰ کتابخانه فعال مسجدی دائر است که این کتابخانه ها به صورت عموم اعضاء قابل توجهی دارند و در بعضی موارد در گروه خواهران و برادران به صورت روزانه پذیرش می کنند.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز تصریح کرد: کتابخانه امام علی(علیه السلام) در حصارک کرج، کتابخانه مسجد جامع امام حسین(علیه السلام) در دهقان ویلای کرج، همچنین کتابخانه مسجد امام صادق(علیه السلام) در سه راه رجایی شهر از جمله کتابخانه های شاخص استان البرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.