امدادرسانی کانون صراط حق مسجد امیرالمومنین(علیه السلام) رجایی شهر به سیل زدگان

اخبار تصویری اخبار شاخص اخبار کانون‌ها

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون ها ی فرهنگی هنری مساجد استان البرز، کانون فرهنگی هنری صراط حق یکی از کانون های فرهنگی پویا در امر امدادرسانی به سیل زدگان است، که از ابتدای آغاز سیل تا کنون طی سه مرحله اقلام قابل توجهی در قالب، فرش، یخچال، البسه و … به مناطق سیل زده ارسال کرده است.

نکته حائز اهمیت در جریان اجرای این طرح، همبستگی و جهاد ملی اعضاء فعال مسجد با مدیریت امام مسجد است که در یک محور و رویکرد اجتماعی معین یعنی امدادرسانی به سیل زدگان تعریف می شود.

«حجت الاسلام ایرج دهقان» در این خصوص گفت: ظرفیت های مردمی منطقه اوقافی ها واقع در رجایی شهر کرج با محوریت مسجد امیرالمومنین(علیه السلام) در جهت امدادرسانی به سیل زدگان در نظر گرفته شد.

امام مسجد امیرالمومنین(علیه السلام) با بیان این مطلب که مسجد به عنوان کانون و سنگرالهی به واسطه حضور پرشور جوانان و نوجوان از باندگی بیشتری برخوردار است، توضیح داد: حضور نوجوانان و جوانان در عرصه خدمت رسانی به سیل زدگان حائز اهمیت است.

وی توضیح داد: اطلاع رسانی به مردم در خصوص وضعیت زندگی سیل زدگان در میان برپایی نمازهای یومیه زمینه جذب کمک های مردمی و پرداختن به این مهم است که در این زمینه اطلاع رسانی ها انجام شد.

«عباس اسدی» در خصوص ارسال کمک های مردمی به مناطق سیل زده گفت: این کمک ها با محوریت مسجد و با هدف امدادرسانی به سیل زدگان انجام شد.

مدیرکانون فرهنگی هنری صراط حق افزود: در مرحله نخست با اعلام عمومی به مردم و جلب و جذب نظر آنان برای اهمیت امدارسانی، نیازهای اولیه مردم سیل زده شناسایی و با محوریت آن کمک ها جمع آوری شد.

از دیگر رویکردهای این طرح در این مسجد، محوریت ساخت یک خانه در مناطق سیل زده در قالب طرح هر مسجد یک خانه است که اهالی محل با اهتمام مدیرمسجد در این طرح مشارکت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.