امر فرهنگ و مسجد مهمترین برنامه هدفمند در محمدشهر کرج است

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان البرز، « حجت الاسلام کاظم شکری» طی دیدار با امام جمعه محمدشهر که امروز (۲۷ آذر) در دفتر مصلی نماز جمعه محمدشهر برگزار شد، گفت: کلانشهر کرج به ویژه شهرهای اقماری اطراف آن با وجود نزدیکی به پایتخت با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز افزود: برنامه ریزی هدفمند، منسجم و دور از موازی کاری با دستگاه های مرتبط در امر فرهنگ و مسجد از مهم ترین برنامه هایی است که دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز بر آن اهتمام دارد.

وی با نظر بر اهمیت راه اندازی سامانه بچه های مسجد، مطرح کرد: راه اندازی سامانه اطلاعات بچه های مسجد با همت ستادعالی کانون های مساجد کشور در ساختارسازی و ایجاد جهشی هدفمند در راستای احیاء و پویایی مسجد موثر است.

این استاد دانشگاه با اشاره به پرداخت سرانه مالی به کانون های مساجد بیان کرد: هر یک از کانون های فرهنگی هنری مساجد که ثبت اعضاء انجام دهند به هر نفر از اعضاء کانون شهری، مبلغ هزار و ۷۰۰ و اعضاء کانون روستایی هزار و ۲۰۰ تومان هدیه جهت نیرومند ساختن و انگیزه دوباره به فعالیت در کانون تزریق می شود.

تمدید ثبت نام در سامانه بچه های مسجد از دیگر محورهای سخنان حجت الاسلام شکری بود که در خصوص این مطلب اظهار کرد: مهلت ثبت نام در این سامانه تا ۲۲ دی ماه سال جاری تمدید شد.

حجت الاسلام شکری تصریح کرد: رشد زیرساخت های فرهنگی فعالیت فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد به واسطه امام مسجد و ائمه جماعات محقق می شود و در این امر بهره مندی از نظرات ائمه جمعه استان امری اساسی است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح حقوق و مسجد، همچنین ۲ طرح کشوری به مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از جمله مهم ترین های دبیرخانه کانون های مساجد استان البرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.