آیت الله بها الدینی

بازدید از کانون فرهنگی آیت الله بهاء الدینی مشکین دشت کرج

اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز «حجت الاسلام کاظم شکری» طی بازید و حضور در مسجد سیدالشهداء مشکین دشت، شهرستان فردیس که (۳۰ آذر) انجام شد از با امام مسجد و مدیرکانون دیدار و گفتگو کرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در خصوص درخواست حمایت و نیازهای مالی مدیران کانون ها گفت: در گذشته به دلیل اوضاع مناسبی که دولت و بطبع ستاد داشت حمایت های مالی و خدماتی فراوانی جهت ارائه به کانون ها انجام می دادیم.

وی توضیح داد: کمک ها و خدماتی مانند اینکه برای تاسیس هر کانون یک سیستم رایانه، خط تلفن، تابلو کانون و تجهیز کتابخانه ودیگر مواردی که در اختیارمان بود انجام می گرفت.

وی افرود: در حال حاضر سختی ها و مشکلات ها فراوانی برای انجام کار فرهنگی داریم و برای جذب حتی ۵۰ هزار تومان باید کلی وقت زمان صرف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هرچند البته این مسائل باعث این نیست بگوییم که کاری از دستمان برنمی آید، نه اینطور نیست همانطوری که قبلا در حضور دیگر مدیران و امام مساجد حضور داشتم و عرض کردم کارهای خدماتی ورفاهی با مشارکت دستگاه های اجرایی و خدماتی که تفاهم نامه ای در این خصوص انجام شده را به کانون ها ارائه می دهیم.

شکری در خصوص تغییر نیاز نیاز های مردم و به طبع آن جامعه گفت: مردم قبلا برای اعتقادات  و برپایی نماز و خواندن قرآن و یادگیری احکام و واجبات دین به مسجد می آمدند. الان نیازمند هستند، در زمینه های مختلف خدمات احتیاج دارند، مانند امکان فرستادن وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی جهت حل و جلوگیری از اختلافات و تصریح در امر رسیدگی و آگاه سازی تا دچار دادگاه و پاسگاه نگردند.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز توضیح داد: آموزش های طب اسلامی و عملیاتی نمودن آن در امور شخصی و زندگی تا سلام زندگی کنند و جامعه سلامیت تربیت شود به طبع آن هزینه ای درمان کاسته شود.

حجت الاسلام شکری تصریح کرد: مشاوره خانواده در جهت تحکیم روابط بین همسران و اموزش هایی در خصوص برخورد و تربیت فرزندان و مشکلات روحی و انگیزه بخشیدن در جهت برنامه ریزی و رشد و ارتقاء در زمینه های متنوع  و موارد دیگر برای جذب و آشتی دادن مردم با مسجد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.