بازدید اولین مسئول فرهنگی البرز از مسجد مسکن مهر ماهدشت

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز: پیرو طرح منطقه بندی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز، (سه شنبه ۲۵ تیر) نشستی با همین محوریت در کانون فرهنگی هنری اهل بیت(علیه السلام) در مسجد حضرت معصومه(سلام الله) با حضور جمعی از کارشناسان ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز برگزار شد.

ضرورت شکل گیری کانون فرهنگی مسجد در مسکن مهر ماهدشت

طی این نشست نخستین محور بحث، اختصاص به ضرورت شکل گیری کانون مسجد در مسکن مهر ماهدشت کرج یافت. وجود نیروی انسانی قابل تأمل در این منطقه به ویژه نوجوان و جوانان، ضرورت برپایی کانون فرهنگی هنری مساجد را بیش از پیش نشان می دهد.

حجت الاسلام دهقاندار یکی از مدیران کانون های فرهنگی مساجد ماهدشت، گفت: متناسب با طرح امتیازبندی کانون های فرهنگی مساجد، اردوی متمرکز زیارتی به حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در قالب ۴ اتوبوس برگزار شد.

این مدیر کانون فرهنگی مسجد با بیان اهمیت سند راه اوقات فراغت، بیان کرد: سند راه اوقات فراغت در قالب آئین نامه اوقات فراغت، چشم انداز خوبی برای فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد البرز اولین مسئول فرهنگی حاضر در مسکن مهر ماهدشت

گفته حجت الاسلام زارعی از دیگر مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز مبنی بر حضور اولین مسئول فرهنگی در فضای مسجد مسکن مهر ماهدشت، گویای اهمیت حضور مسئولان امر در این منطقه است.

یکی دیگر از مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد ماهدشت بیان کرد: جمعیت ساکن در مسکن مهر ماهدشت به ۷ هزار نفر می رسد، که این ظرفیت تنها از ۲ مسجد برخوردار هستند.

براساس این گزارش میدانی، منطقه ماهدشت که حد وسط مهرشهر و شهرک پیام است در مجموع ۱۲ مسجد دارد که تمام آن ها از کانون فرهنگی هنری مسجد بهره مند هستد با وجود این گلایه ها از بی مهری مسئولان شهری از شهردار تا اعضای شورای شهر در این منطقه قابل تامل است.

برپایی کلاس های آموزشی با محوریت قرآن کریم و نهج البلاغه در فضای کانون های فرهنگی هنری مساجد ماهدشت به ویژه در مسجد حضرت معصومه سلام الله علیها واقع در مسکن مهر از جمله برنامه های این منطقه از شهرستان کرج است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.