دانشگاه جامع علمی کاربردی

بهره برداری از ظرفیت دانشگاه جامع علمی کابردی البرز ویژه فعالان کانون های مساجد

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، «حجت الاسلام کاظم شکری» طی نشستی با رئیس و معاون پشتیبانی و اجرایی که روز گذشته ( ۳۰آذر) با حضور در ساختمان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان البرز برگزار شد، گفت: همکاری و مشارکت با دانشگاه جامع علمی کاربری یکی از بسترهای موفق آمیز برای کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با اشاره به ظرفیت های همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد و دانشگاه افزود: رویکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد آموزشی و علمی است و این مطلب در رشد نخبگان مسجدی دیده می شود.

شکری در ادامه با شرح عملکرد یکساله فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز توضیح داد: طی تابستان سال جاری نزدیک به ۸ هزار عنوان فعالیت در کانون های به ثبت رسیده است، ۶۵کتابخانه عمومی در کانون ها دایر می باشد که رویکرد آن در بحث پژوهشی، علمی و تحقیقاتی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کتابخانه های ما ۳۲ هزار عنوان کتاب دارد. و فضاهایی که برای این کتابخانه در نظر گرفته شده از ۲۰۰ متر تا ۶۰۰ متر است.

وی ادامه داد: کتابخانه ای داریم که در ایام امتحانات و کنکور به صورت شبانه روزی و ثبت نام ارائه خدمات می کند که این مطلب به نوبه خود از امتیازات کانون عای فرهنگی هنری مساجد در جذب و رشد فعالیت های زیر ساختاری محسوب می شود.


حجت الاسلام شکری در این نشست به آقای آراسته رئیس دانشگاه جامع علیم کاربردی واحد استان البرز گفت: دلیل حضور بنده در خصوص دیدار که داریم استفاده ظرفیت ها، همکاری و مشارکت  در برنامه ها و زیر ساختار ها جهت هم بالا بردن سطح علمی دانشگاه و دانسجویان استفاده از هنر ها و خدمات این غشر نجبه و متخصص در امور فرهنگی می باشد.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: بنده هم جزء همین دانشگاه محسوب می شوم و تدریس انجام می دهم ، در کلاس درس صحبت هایی انجام می شد که دانشجویان علاقمند به حضور در مساجد و ارائه تخصص هایی که داشته بودند ولی متاسفانه می گفتند مساجد مارو تحویل نمیگیرند و گله مند بودند از اینکه می روند و در شرکت ها یا حتی در خیابان ها برای گذراندن درس هایی چون کاربینی و کاروزی کارهایی را انجام می دهند.

حجت الاسلام شکری مطرح کرد: در حال حاضر کانون فرهنگی هنری مساجدی داریم که بالغ بر ۸ هزار نفر عضو دارد ، ما در ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مشتاقانه و با روی باز آمادگی لازم در خصوص ایجاد مشارکت همکاری  و تفاهم نامه ، بهره مندی از این ظرفیت مناسب و متخصص در دانشگاه ها هستیم. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان البرز افزود: توانایی و ظرفیت بالقوه کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان پتانسیل موثری در جهت احیاء مساجد تلقی می شود.

وی با اشاره به ضرورت پیوند دانشگاه با مساجد عنوان کرد: ارتباط پیوسته دانشجویان با نیروهای مسجدی و بالعکس زمینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.

آراسته با ضروری خواندن توجه به ایجاد زیرساخت های فرهنگی به منظور تعالی دانشجویان مطرح کرد: جای آن دارد تا در مسیر بسترسازی کارهای فرهنگی از مهارت، تخصص و ظرفیت دانشگاه استفاده لازم انجام شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان البرز تصریح کرد: ارتباط بخشی دانشگاه و مسجد زمینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است تا در این مسیر شاهد تحولات موثر علمی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.