تبیین و تشریح رویداد ملی فهما در محضر امام جمعه شهرستان فردیس

اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی فرهنگی هنری مساجد استان البرز، «حجت الاسلام کاظم شکری» طی نشستی با امام جمعه محترم شهرستان فردیس در خصوص تبیین و تشریح رویداد ملی فهما و گزارشی از عملکرد کانون های فرهنگی هنری  دادند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز افزود: کانون های فرهنگی هنری که با مصوبه شورای انقلاب فرهنگی شکل گرفته و سال گذشته با تدوین دستور عمل اجرایی و فعالیت های فرهنگی هنری در مساجد و شناسنامه دار کردن اعضاء کانون شورایی اداره می شود.

وی تصریح کرد: در جلسه ۸۰۷ مورخ ۱۸ اردیبهشت سال ۹۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به تصویب رسید و در رآس آن سه وزیر ورزش و جوانان، وزیر فرهنگ و ارشاد ، وزیر آموزش و پرورش و دیگر نهاد های اجرایی و فرهنگی وابسته حضور دارند.

شکری افزود: اهداف تشکل ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد  احیای نقش واقعی فرهنگی، آموزشی، هنری و تبلیغی مساجد، تربیت و رشد نیروهای متعهد، انقلابی و کارآمد در حوزه فرهنگ و هنر، توسعه فرهنگ اصیل اسلامی در شهرها و روستاها، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

امام جمعه شهرستان فردیس با اشاره به اهمیت اجرای طرح فهما به عنوان رخداد ارزشمند و فراگیر ملی توضیح داد: این طرح بنابر توضیحات ارائه شده می تواند زمینه اطلاع رسانی شفاف از روند برنامه های فرهنگی هنری و آموزشی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد تلقی شود.

پیگیری اخذ سرانه نیم درصد شهرداری برای کتابخانه ها

حجت الاسلام دکتر ایمانی توضیح داد: امروزه کانون های فعال و اثرگذار خوبی در سطح مساجد شهرستان فردیس داریم؛ همچنین کتابخانه ای داریم که در حد کتابخانه های نمونه استانی قرار دارد.

امام جمعه شهرستان فردیس اظهار کرد: طی جلسه ای که در هفته آتی با فرمانداری فردیس دارم، پیگیر نیم درصد سرانه جهت کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری خواهم شد، چرا که این مطلب در قانون علنا آمده و آنان مکلف به اجرای آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.