تربیت جوان مسجدی افق راه فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد است

اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام کاظم شکری» (دوشنبه ۱۴ مرداد) با حضور در دفتر امام جمعه اشتهارد، گفت:تربیت جوان مسجدی رویکرد اصلی در افق راه کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

مدیرستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز، افزود: در سطح منطقه اشتهارد، کانون های فعال و نیمه فعال همچنین تعطیل وجود دارد که با اهتمام و برنامه ریزی های جدی در زمینه منطقه بندی می توانیم نسبت به تغییر شرائط آن ها اقدام کنند.

وی با در نظر گرفتن روند جریان برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص تغییر وضعیت کانون های نیمه تعطیل، عنوان کرد: طرح مطالعاتی فعالان مسجدی به عنوان یکی از طرح های موثری است که انتظار می رود در قالب تیم فکری به نام هیئت اندیشه ورز راه اندازی شود.

وی با اشاره به اهمیت طرح منطقه بندی به عنوان یکی از طرح های موثر در زمینه ارتقاء سطح فعالیت کانون های مساجد، همچنین تقسیم بودجه، عنوان کرد: با هدف خدمات رسانی و آسیب شناسی ها طرح منطقه بندی کانون های فرهنگی هنری در سطح مساجد استان البرز اجرا شد که به دنبال آن، تقسیم بندی اعتبارات مالی و تجهیزات به کانون های فرهنگی هنری مساجد انجام می شود.

حجت الاسلام شکری با بیان اهمیت پیاده سازی بیانیه گام دوم انقلاب، عنوان کرد: تبیین بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب با محوریت مساجد و تربیت نیروی مسجدی از جمله اهداف اجرای طرح منطقه بندی است.

وی خاطرنشان کرد: ستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز طی سال با سازمان ها و ارگان هایی که خدمات رسانی و کارهای اجرایی دارند، تفاهم نامه ای را منعقد کرده است و در جریان اجرای آن، مسجد را محور برنامه ها قرار داده است.

مدیر ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز، مطرح کرد: وکلای دادگستری استان البرز، طبق تفاهم نامه ای که با دادگستری استان البرز منعقد شده است در مساجد حضور پیدا می کنند و به صورت رایگان مشاوره می دهند که این مطلب در منطقه بندی کانون های فرهنگی هنری مساجد محمدشهر نیز قابل اجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.