تشکیل کانون های اجتماعی بانک قرض الحسنه رسالت در مساجد استان البرز

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار مهم


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، « عباس رحمانی » مدیر بانک قرض الحسنه رسالت در استان البرز طی نشستی با حضور مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز که امروز (۲۵ آذر) در دفتر ریاست این بانک برگزار شد، گفت: رسالت بانک رسالت، ترویج فرهنگ قرض الحسنه است.

مدیر بانک قرض الحسنه رسالت البرز افزود: بانکداری اجتماعی مبتنی بر ارائه تسهیلات در قالب اشتغالزایی و کارآفرینی از محورهای اصلی همکاری با کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز است.

رحمانی با بیان این مطلب که بحث تسریع در ارائه تسهیلات از برنامه های اصلی در افق هزار و ۴۰۰ است، بیان کرد: متناسب با شعار «شرعی، آسان و ارزان» فعالیت بانک رسالت مبتنی بر افق هزار و ۴۰۰ در حال انجام است.

وی بحث اعتبارسنجی در قالب طرح مرآت را مورد نظر قرار داد و گفت: محوریت اعتبار سنجی در قالب طرح مرآت به منظور ایجاد تسهیلات برای نهادهایی متعدد و مشتریان مورد نظر است.

به گفته رحمانی، این مهم که بانک اجرایی باشیم نه یک بانک شعاری از اهداف اصلی این بانک قرض الحسنه است که متناسب با این مهم اعتقاد داریم، مشتری مبلغ بانک است.

وی با بیان این مهم که رویکرد بانک قرض الحسنه رسالت، اجتماعی است، اظهار کرد: خاستگاه شکل گیری حرکت های قرض الحسنه مساجد است که بر اساس آن بر مردمی بودن و خدمات رساندن به مردم مورد توجه ویژه قرار می گیرد.

این مسئول اقتصادی با تأمل بر این نکته که تفاهم نامه همکاری با کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز می تواند، ره آوردهای بسیاری برای بانک و کانون های مسجد به همراه داشته باشد، این مهم را ارزشمند خواند.

وی با ارائه طرح تشکیل کانون های اجتماعی در مساجد استان البرز، خاطرنشان کرد: خاستگاه این کانون ها مساجد است که با محوریت امام مسجد و مردم شکل می گیرد و در این راستا بانک قرض الحسنه رسالت با رویکرد مردمی و مسجدی در مساجد استان البرز خدمات ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.