جایگاه امام مسجد در اساسنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد مدیریتی و محوری است

اخبار تصویری اخبار کانون‌ها اخبار مهم


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، حجت الاسلام کاظم شکری، مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در نشست اداری هفتگی با حضور کارشناسان که یکشنبه (۳ تیر) در دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد البرز برگزار شد، گفت: در هر حوزه ای با مشورت و هم اندیشی می توان شاهد دستاوردهای کلان بود.

حجت الاسلام شکری با تأمل بر اهمیت برپایی هیئت اندیشه ورز فعالان کانون های فرهنگی مساجد استان البرز مطرح کرد: یکی از مصوبات جلسات ، برپایی هیئت اندیشه ورز در هر هفته با حضور فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد در خصوص موضوعات مختلف مرتبط با کانون های مساجد است.
برگزاری برنامه های اوقات فراغت در ۳۰۰ کانون فرهنگی مسجد در سطح البرز
وی در بخش دیگر سخنان خود با انتقاد از عدم حضور کانون های فرهنگی مساجد در ستاد اوقات فراغت استان البرز عنوان کرد: بخش عظیمی از فعالیت های اوقات فراغت در حوزه های متعدد مرتبط با ویژه برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد است که طی سال ها در قالب کلاس های آموزشی رایگان با محوریت مساجد برگزار می شود.
وی افزود: عدم حضور کانون های فرهنگی هنری مساجد در نشست ستاد اوقات فراغت بیانگر جریان فکری استانی است که در آن خلاء باور به اهمیت جایگاه کانون های مساجد را نشان می دهد.
حجت الاسلام شکری با در نظر گرفتن برگزاری برنامه های اوقات فراغت در ۳۰۰ کانون فرهنگی مسجد در سطح البرز توضیح داد: عمده این کلاس های فرهنگی، هنری و آموزش با قیمت هایی بسیار پایین تر از فرهنگسراها و دیگر ارگان ها با محوریت مسجد برگزار می شود.
امام مسجد، مدیر مسجد است
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با در نظر گرفتن اهمیت آموزه های دینی، هنری و اسلامی با حضور امام مسجد تصریح کرد: امام مسجد به عنوان مدیرمسجد در هدفمندی، سازماندهی و برنامه ریزی های کانون های فرهنگی هنری مسجد نقش اصلی و محوری را دارد.
در پایان حجت الاسلام شکری با در نظر گرفتن اهمیت تصویب اساسنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد بیان کرد: جایگاه امام مسجد در اساسنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان یک جایگاه محوری و تعیین کننده است و این یکی از مزیت های تصویب این اساسنامه در شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.