جذب جوانان در مسجد از رویکردهای اصلی فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد است

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار کانون‌ها اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، «حجت الاسلام شکری» با حضور در صدا و سیمای مرکز استان البرز با محوریت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در برنامه پاتوق هنر گفت: جذب جوانان در مسجد یکی از رویکردهای اصلی فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

رئیس ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز افزود: بهره مندی از جمع نخبگان فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در قالب هیئت اندیشه ورز یکی از رویکردهای جدی در ستادکانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در سال جاری بوده است.

وی توضیح داد: اجرای آئین انقلاب به روایت هنر در قالب یک برنامه کشوری در مسجد جامع رجایی شهر، اجرای سرود هزارنفری از دانش آموزی در مصلی نماز جمعه هشتگرد، اجرای طرح هر مسجد یک وکیل، هر مسجد یک خبرنگار و … از جمله برنامه های ستادکانون های فرهنگی هنری مساجد البرز است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اهمیت اشتغالزایی مطرح کرد: یکی از عمده ترین مشکل در بحث اشتغال افراد، فقر مهارتی است که در این خصوص در قالب تفاهم نامه ای با سازمان فنی و حرفه ای در جهت آموزش مهارتی در رشته های مختلف فنی و حرفه ای برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام شکری با تاکید بر روند کارکردفرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی مساجد در گذر زمان گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با بهره مندی از بسترهای کارآمدی مانند جوانگرایی، پتانسیل های خلاق در سطح جامعه همواره اثرگذار است.

در پایان این مسئول با دعوت از عموم مردم مطرح کرد: دعوت می کنم از تمام مردم استان البرز که از ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد در قالب های مختلف آموزشی، فرهنگی، هنری استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.