جشن بزرگداشت دختران ویژه کانون های مسجدی البرز برگزار شد

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار کانون‌ها اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، آئین بزرگداشت دهه کرامت ویژه دختران کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز با همت ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز و استانداری البرز (شنبه ۱۵ تیر) در فرهنگسرای غدیر برگزار شد.

دبیر اجرایی دهه کرامت در استان البرز هدف از برپایی این جشنواره را بزرگداشت مقام حضرت معصومه سلام الله علیها خواند و گفت: دختران بخش اصلی فعالان مسجدی هستند که همواره در صفوف اول فعالیت های فرهنگی همت دارند.

حجت الاسلام شکری افزود: توجه به مقام والای دختران امروز که مادران فردا هستند، می تواند در بسترسازی و جهت بخشی تعالی دینی و معرفتی اثرگذار باشد.

مدیرستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساچد البرز تصریح کرد: معرفی برترین دختران به ویژه در ایام دهه کرامت که زمان برپایی جشن های مردمی دهه کرامت است، فرصت موثری در جهت ایجاد یک الگو اخلاقی، رفتاری و علمی برای دیگر دختران است.

طی این آئین حجت الاسلام حافظی نسب با تبریک فرارسیدن دهه کرامت گفت: دختران یکی از شاخص های رفتاری الگویی برجسته ای که دارند، حضرت معصومه سلام الله علیها و حضرت زینب کبری سلام الله هستند.

این کارشناس دینی با اشاره به آززومندی و خیال پردازی به عنوان دو صفت اخلاقی در دختران، توضیح داد: دختران به دلیل بهره مندی از صفت آرزومندی و خیال پردازی تفاوت ویژه ای با پسران دارند، که این دو صفت را با الگوبرداری از بانوان بزرگ دینی می توانند جهت و تعالی دهند.

وی توضیح داد: خیال پردازی یکی از ایراداتی است که در دختران ما وجود دارد و باید با آگاهی دینی به این مطلب در جهت واقع گرایی جهت دهند.

گفتنی است، در آئین بزرگداشت دهه کرامت در فرهنگسرای غدیر دختران نمونه استان البرز در زمینه های علمی، هنری و قرآنی معرفی و تقدیر شدند.

همچنین در حاشیه این آئین مرکز مشاوره با هدف مشاوره تغذیه و سلامت و اجرای طرح سنجش ساختار قامتی دختران و زنان انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.