خروجی کار فرهنگی حضور حداکثری مردم در مساجد است

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز: حجت الاسلام کاظم شکری طی دیدار با امام جمعه ماهدشت کرج که شنبه (۲۶ آبان) در دفتر امام جمعه ماهدشت برگزار شد، گفت: امروز یکی از ضروریات مهم آسیب شناسی کارهای فرهنگی است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز افزود: این مطلب که چرا شعار مسجد طراز اسلامی محقق نمی شود، یکی از محورهای اساسی در زمینه آسیب شناسی برنامه های فرهنگی است.

وی با بیان این مهم که خروجی کارهای فرهنگی باید حضور حداکثری مردم در مساجد باشد، تصریح کرد: برنامه های فرهنگی بسیار موثری تا کنون انجام شده است، با این وصف آن چنان که باید در جهت مسجد طراز اسلامی، موفقیت چندانی حاصل نشده است.

حجت الاسلام کاظم شکری افزود: به منظور کارهای فرهنگی باید از افرادی که فهم فرهنگی و هنر کار فرهنگی دارند، بهره برد.

وی با تاکید بر این نکته که کانون های فرهنگی هنری هر شهر باید به صورت یک شبکه یکپارچه و جریان ساز حرکت کنند، توضیح داد: باید از کارهای تکراری بپرهیزیم و کار را تخصصی پیش ببریم تا آن جا که یک کانون فرهنگی هنری مسجد در بسیاری از شاخه های فرهنگی شاخص شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به اجرای طرح های فرهنگی مانند مشاوره های حقوقی و فنی و حرفه ای قابل اجرا در ماهدشت، بیان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در شهرها می توانند، پرچمدار برنامه های موثر و تاثیرگذار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.