دورهمی و نشستی با محوریت بررسی مشکلات کانون فرهنگی هنری رزکان نو

اخبار تصویری اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، دورهمی و نشست مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز همراه کارشناسان ستاد، فرمانده بسیج و عضو هیئت امناء مسجد جامع رزکان نو، امام مسجد و رئیس هیئت امناء مسجد جامع رزکان نو، مدیر کانون فرهنگی هنری هنری شهید مطهری برگزار شد.

در این دورهمی و نشست صمیمی که در کتابخانه عمومی مسجد جامع رزکان تشکیل شد، در خصوص فعالیت های فرهنگی هنری، عملکرد مدیر کانون، مشکلات و راه حل برون رفت از آن، مباحث جاری مسجد و کانون و ارائه راه حل های مناسب و کارشناسی  مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

«حجت الاسلام کاظم شکری» در خصوص اساسنامه هیئت امناء مسجد و کانون گفت: هم مدیر کانون و هم فرمانده پایگاه عضو هیئت امناء مسجد است و اینکه فرمانده پایگاه عضو هیئت امناء کانون فرهنگی هنری هم هستند.

فرمانده پایگاه بسیج شهید کریمی در خصوص اینکه این منطقه بافت قدیمی و بومی است  و اهالی با  خصوصیات و تفکر خودشان پیش می روند، توضیح داد: تلاش های زیادی صورت گرفته تا ما بتوانیم از ظرفیت های موجود و قابل ایجاد و مناسب حال اهالی و نمازگزارن و اعضای محترم بسیج و کانون اقداماتی را انجام دهیم.

کریمی افزود: در حال حاضر پایگاه بسیج و کانون در راستای هم و با مشارکت و همکاری و همدلی پشتیبان یکدیگر هستند و توانسته ایم از پایگاه های اطراف هم بهره ببریم. متاسفانه تفکرات بومی در برخی اتفاقاتی که رقم می خورد موجب می شود درست از ظرفیت ها بهره برداری نشود.

وی افزود: هزینه های جاری مسجد زیاد است و اینکه هر مبلغ و هزینه در جای خودش خرج و محاسبه می شود، ما صندوق نیکوکاری داریم که به خانواده های نیازمند و کم برخودار تا حد امکان کمک و یاری رسان احوال آنان هستیم.

وی ادامه دادند: متاسفانه در بیشتر مکان های فرهنگی هیئت امناء افراد اثرگذار زیادی دارند و چون این افراد در زمینه های مختلفی فعالیت دارند برای کارهای مسجد خودشان کمتر زمان دارند و این نگاهی که الان در این خصوص است باید مورد بررسی قرار گیرد چون نه میشود از این افراد استفاده نکرد نه می توان بهره مناسب را برد.

مدیرکانون شهید مطهری در خصوص فعالیت ها و اقداماتی که صورت می پذیرد گفت: در کانون فرهنگی هنری شهید مطهری سعی بران شده است که از تمامی افراد دلسوز و کارآمد در برنامه ها و اقداماتی که صورت می پذیرد مورد استفاده قرار گرفته است.

شورمیج ادامه داد: افراد زیادی هستند که انتقاد و پیشنهاداتی دارند ولی تا استقبال می کنیم و مقرر میشود که با ما همکاری نمایند ادامه نمی دهند و تنها حرف میزنند و دخالت هایی که قابل تصور نیست، فکر میکنند ما الان درآمدی داریم از این نوع فعالیت ها که خدا شاهد می باشد و همه اسناد موجود است که حتی ما از خودمان هم هزینه میکنیم و پولی به جیب ما نمی رود.

وی اشاره کرد که فعالیت هایی که ما انجام میدهیم به طوری است که مسجد تمام ساعت روز برنامه  داریم و پذیرای کودکان،نوجوانان، جوانان و به نحوی که برای بیشتر سنین فعالیت و برنامه ریزی شده است.

این مدیر کانونی ادامه دادند: با این همه برنامه و کارفرهنگی برق ما را قطع می کنند، اداره برق منطقه کاربری مسجد را تجاری محاسبه میکند، فکر می کنند ما داریم اینجا کار اقتصادی انجام می دهیم در صورتی که  کارها و فعالیت های ما فرهنگی است و اینکه بیشتر کارهای ما به صورت رایگان ارائه می شود.

امام مسجد جامع رزکان نو در پایان این دورهمی و نشست صمیمی بیان کرد: این مسجد این طوری که الان مشاهده می کنید نبود بسیار سختی و مشکلات را پشت سر گذاشتیم، برنامه ریزی هایی صورت گرفت تا به این حدی که می ببیند رسیده است.

حجت الاسلام عالمی ادامه دادند: کتابخانه عمومی مسجد به صورت رایگان برای علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی دایر  است و  مورد استفاده اهالی و نماز گران قرار گرفته است.

عالمی در خصوص اینکه در هر جایی که کار زیر ساختاری و فرهنگی انجام مشود به طبع افرادی هستند که بنا به ناسازگاری دارند و اختلافاتی را پیش می آورند و اینجا  هم مستثنی نیست، ولی با توجه به مدیریت و همدلی که بین اهالی مسجد وجود دارد توانسته ایم، مسجد قطب منطقه شویم و کارهای زیرساختاری فراوانی را برای اهالی و منطقه انجام دهیم.

در پایان این نشست با اقامه نماز  جماعت ظهر و عصر در مسجد جامع رزکان نو به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.