رویکرد اصلی فعالیت کانون های فرهنگی مساجد جریان سازی فرهنگی است

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار کانون‌ها اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام کاظم شکری» در آئین افتتاحیه ویژه برنامه های ایام اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد که(پنجشنبه ۱۳ تیر) در سالن جلسات ستاد هاهنگی و نظارت بر کانون های مساجد برگزار شد، گفت: رویکرد اصلی فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد جریان سازی است.

مدیرستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز، افزود: امروزه فعالان مسجدی در قالب برپایی ویژه برنامه های متنوع، متداوم و مستمر در بخش های فرهنگی، هنری و ورزشی توانسته اند، جایگاه مسجد طراز اسلامی را احیاء کنند.

وی با اشاره به اهمیت شکل گیری اساسنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی، توضیح داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در قالب تصویب اساسنامه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی معنا پیدا کرد.

وی با بیان این مطلب که هم افزایی و همفکری یکی از برنامه های موثر در زمینه پویایی فعالیت های کانون های مساجد است، تصریح کرد: تشکیل هیئت اندیشه ورز که از مجموعه ای از مدیران برجسته و توانمند کانون های فرهنگی هنری است از جمله برنامه های حائز اهمیت در سال گذشته تا به سال جاری است که با همت ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد البرز انجام شد.

حجت الاسلام شکری، عنوان کرد: ثبت نام در سامانه بچه های مسجد همچنین ثبت فعالیت ها در این سامانه یکی از محورهای قابل توجه برای مدیران کانونی است که با توجه به این مطلب، قالب قانونی و حقیقی پیدا کنند.

مدیرستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز، خاطرنشان کرد: بازدید از کانون های نیمه تعطیل با هدف بررسی فرآیند فعالیت ها با هدف مشخص کردن ادامه کار از محورهای اصلی برنامه کارشناسان ستاد است .

وی با تاکید به اهمیت برنامه بازدید از کانون های فرهنگی هنری مسجد در مناطق خارج از شهر کرج مطرح کرد: بازدید از کانون های نیمه تعطیل مانند مهدی آباد و ملک آباد از جمله برنامه ای هفته آتی است.

وی به جذب اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیون تومان از اعتبار تملک دارایی اشاره کرد و این سرفصل را برای بحث های عمرانی ۳۹۲ کانون فرهنگی هنری مسجد در سطح استان موثر خواند.

حجت الاسلام کاظم شکری اظهار کرد: تفاهم نامه هایی با دستگاه های مختلف استان با هدف پیشبرد اهداف فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد منعقد شده است که نمونه آن تفاهم نامه با حوزه هنری است.

مدیرستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز، تاکید کرد: تربیت هنرمند متعهد در مسجد در قالب اجرای تفاهم نامه با حوزه هنری از جمله این برنامه ها و رویکردها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.