زیرساخت سازی فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد نظرآباد در دستور کار قرار گرفت

اخبار تصویری اخبار شاخص اخبار مهم


به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام کاظم شکری» طی دیدار با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد بر لزوم تقویت و توسعه زیرساخت های کانون های فرهنگی هنری مساجد نظرآباد تاکید کرد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز افزود: متناسب با فرهنگ، اقلیم، بافت و موقعیت جغرافیای شهرستان نظرآباد که از مردمان با اعتقاد و اهل معرفت و علم هستند و از تمدن بالایی برخوردار می باشد اولین حرکت جهت بازسازی و استحکام روابط و برنامه ریزی زیر ساختار های فرهنگی در خصوص فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد  استان البرز از شهرستان نظرآباد شروع کردیم.

شکری ادامه داد: سیاست های کلی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور پس از گذشت ۲۰ سال با ورود حجت الاسلام ارزانی تقویت شد و با انرژی و شور و نشاط  در حال زیرساختار سازی است.

به گفته مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز این حرکت رو به رشد با هدف بهره مندی آحاد افراد جامعه از ظرفیت بالای کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

شکری با بیان این مهم که یکی از این این زیر ساختار ها طراحی و اجرای سایت بچه های مسجد است، تصریح کرد: این سایت بانک اطلاعاتی اعضاء و مدیران و اعم فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور است و رقابتی میان تمامی کانون های فرهنگی هنری ایجاد می کند.

وی با بیان این مهم که طرح سامانه بچه های مسجد از تبعیض و هدر رفت بودجه جلوگیری می کند، بیان کرد: کانون فرهنگی هنری که فعالیت های خود را ثبت و ارائه دهد بوجه و سرانه خود را دریافت می کنند و اینگونه کانون فعال، نیمه فعال، تعطیل و نیمه تعطیل مشخص می گردند.

وی تاکید کرد: با جمع آوری این اطلاعات جامع و زیر ساختاری می توان مشکلات و معضلات هر منطقه را به صورت دقیق و یکپارچه رصد و هدفمند کرد.

وی گفت: با این طرح نوعی تشویق برای کانون های فرهنگی هنری تلقی می شود که هرکسی برنامه ای برگزار می کند از سرانه بیشتری برخوردار خواهد شد و در غیر این صورت هزینه ای دریافت نخواهد کرد.

حجت الاسلام کاظم شکری در این دیدار خواستار پیگیری های لازم برای ثبت اعضاء در سایت بچه های مسجد شد و در این راستا بر همکاری دبیرخانه استان تاکید کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد نیز طی این دیدار بر روند همکاری با دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و  مقرر شد نشستی با حضور فرماندار شورای شهر و شهردار و مدیران کانون های فرهنگی هنری  مساجد ترتیب دهند.

گفتنی است، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز با هدف تشویق و حمایت از  فعالین کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان نظرآباد دستور داد آن دسته از کانون ها که از سطح معین شده بیشتر عضوگیری داشته باشند هدیه ای جهت حمایت از آنها تعلق گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.