سالروز ملّی تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد فرصت بازنگری به فعالیت بچه های مسجد

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، «حجت الاسلام کاظم شکری» با تبریک فرارسیدن روز ملی تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد و میلاد ولادت امام محمد باقر گفت: جایگاه کانون های فرهنگی هنری پیوند خورده با مساجد است که بچه های مسجد در این مکان الهی بسیاری از ظرفیت های معرفتی خود را پرورش می دهند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز با ذکر حدیثی از امام محمد باقر (علیه السلام) عنوان کرد: امام محمدباقر(علیه السلام) می فرمایند که کودکان را با خود به مساجد ببرید اما آنها در صف آخر کنار هم نباشند ، بلکه در میان صفوف باشند. امام همچنین گفته اند که در صفوف کنار یکدیگر قرار ندهید ؛ بلکه بزرگ تر در میان آنها باشند، متناسب این روایت ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در جذب کودکان و پرورش آنان بسیار مهم است.

ثبت اسامی بچه های مسجد البرز در سامانه بچه های مسجد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز تصریح کرد: از جمله برنامه های موثر در امر برنامه ریزی و ایجاد یک رویه هماهنگ در جهت احیاء مساجد با همت کانون های فرهنگی هنری مسجد، ثبت اسامی بچه های مسجد در سامانه ای با همین عنوان است.

وی با در نظر گرفتن اهمیت ثبت اساسنامه فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد: این اساسنامه با هدف هم افزایی و مشارکت در پیشبرد بهتر برنامه های اجرایی کانون های فرهنگی هنری مساجد مصوب شد.

حجت الاسلام شکری تصریح کرد: ثبت نام نیروهای فعال کانونی از سن هفت سال تا هفتاد سال در سامانه سجا با هدف تأمین و تجهیز بهتر نیازهای کانون و ایجاد برنامه ریزی متداوم فرهنگی و هنری در همین خصوص محقق شد.

وی تصریح کرد: جذب کودکان و نوجوانان در مسجد در قالب فعالیت های فرهنگی و هنری در مساجد سطح استان البرز از محوری ترین برنامه های ستادهماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد است.

لبیک بچه های مسجدی به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری

حجت الاسلام شکری با اشاره به صدور بیانیه ارزشمند مقام معظم رهبری در رابطه با گام دوم انقلاب،توضیح داد: فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان اولین نهاد و تشکل سازمان یافته در همان ساعت اول در قالب چند هزار نفر در کمپینی مرتبط، به فرمایشات رهبر انقلاب لبیک گفتند.

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز تصریح کرد: فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد با عنوان بچه های مسجد همگام با گام دوم انقلاب در فضای سایبری حضور پیدا کردند و اولین لبیک را گفتند.

اجرای طرح پنجشنبه های با کتاب در کتابخانه های عمومی مساجد البرز

حجت الاسلام شکری از برپایی طرح شنبه های با کتاب در مساجد استان البرز خبر داد و گفت: یکی دیگر از شاخص های فرهنگی هنری مساجد بحث کتابخانه های عمومی مساجد است که این مهم با توجه به ظرفیت های بالای نیروی انسانی و تقاضا خانواده ها نسبت به حضور فرزندان در محیط کتابخانه مساجد اولویت ویژه ای دارد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: معرفی کتاب های معتبر دینی، مذهبی، تاریخی، آئینی از جمله برنامه های اجرایی در قالب طرح اجرایی شنبه های با کتاب است که در این خصوص کتابخانه های عمومی مساجد اهتمام ویژه ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.