شورای سیاستگذاری مساجد نقش ویژه ای در ایجاد همدلی و اتحاد میان نهادهای متولی دارد

بهمن ۴, ۱۳۹۶
شورای سیاستگذاری مساجد نقش ویژه ای در ایجاد همدلی و اتحاد میان نهادهای متولی دارد

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز به نقل از خبرگزاری شبستان در البرز، حجت الاسلام حمیدرضا ولی زاده، مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز به خبرنگار خبرگزاری شبستان در البرز در خصوص اهمیت شورای سیاستگذاری مساجد گفت: این شورا به واسطه عضویت دست اندرکاران مرتبط با مساجد ثمرات بسیاری دارد.

وی با تاکید بر اهمیت ضرورت تشکیل این شورا، عنوان کرد: اهمیت جایگاه مسجد به عنوان مرکز تجمع عبادی، سیاسی، فرهنگی با حضور تمام اقشار مردم است از این رو در رشد و حفظ این جایگاه باید تدابیر لازم را به کار گرفت.

ولی زاده با بیان این مهم که تشکیل شورای سیاستگذاری مسجد می تواند مانع جلوگیری از موازی کاری ها و هدر رفت فرصت ها باشد، مطرح کرد: این شورا با برنامه ریزی هدفمند می تواند گامی اساسی در جهت پیشگیری از موازی کاری ها در مسجد و در عین حال هدر رفت فرصت ها برای گروه های متعدد سنی مخاطب در مسجد باشد.

عضو شورای سیاستگذاری مساجد استان البرز خاطرنشان کرد: هم افزایی و ارتقاء سطح برنامه های کیفی و کمی در مساجد از دیگر مزیت های این شورای است که انتظار می رود به واسطه این شورا به زودی شاهد این امر در مساجد استان باشیم.

وی توضیح داد: ایجاد روحیه همدلی و اتحاد میان نهادهای متولی مسجد نیز از جمله موارد با اهمیتی است که می تواند به عنوان دستاورد این شورا تلقی شود.

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در پایان مطرح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز با برنامه ریزی هماهنگ و استفاده از پتانسیل این شورا در جهت اهداف فرهنگی هنری گام های موثری می توانند بردارند.

Tags:

ارسال نظر