اباصالح

ضرورت تخصیص بودجه برای کانون های فرهنگی شهرستان فردیس با اهتمام فرمانداری و شورای شهر

اخبار کانون‌ها اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، «حجت الاسلام کاظم شکری» طی دیدار با امام جماعت مسجد المهدی مشکین دشت و مدیر کانون فرهنگی هنری اباصالح (عجل الله) گفت: ما در زمانی عهده داره وظیفه خدمت رسانی به شما افسران جنگ نرم در عرصه فرهنگی و مسجد شده ایم که بودجه ای در دست نداریم.

مدیرکانون فرهنگی هنری مساجد استان البرز با اشاره به اهمیت حمایت مادی از کانون های فرهنگی هنری مساجد استان افزود: اوضاع مالی آنچان مانندگذشت مناسب نیست ولی این چیزی از انجام وظیفه ما کم نخواهد کرد.

وی توضیح داد: ما بر خود لازم میدانیم تا با تلاش و کوشش هرچه تمام خدمات و راهکار و مشارکت با دستگاه ها و نهاد ها در رشد و بالا رفتن هم کیفیت و کمیت در برنامه ها کانون به دستاودهایی را کسب کنیم.

وی توضیح داد: متاسفانه تنها جایی که برای کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح استان البرز بودجه ای در نظر نگرفته اند همین شهرستان فردیس است و مشکین دشت هم زیر نظر فردیس اداره می شود.

وی با اظهار امیدواری به اهتمام فرمانداری و شورای شهر این شهرستان برای اهتمام جدی و بیشتر در شان مساجد بودجه عنوان کرد: انتظار می رود در این راستا بودجه مناسبی تصویب کنند تا این سنگرهای فرهنگی محکم و با قدرت بتواند مشکلات فراوانی که به سادگی در مساجد قابل حل هم از فراوانی آنها جلوگیری و هم درمان کنند.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در پایان به ضرورت ثبت برنامه های این کانون فرهنگی مسجد در سامانه فهما تاکید کرد و آن را یکی از ظرفیت های موثر در حفظ عملکرد و دریافت بودجه کانون خواند.

مدیرکانون فرهنگی هنری اباصالح المهدی(عجل الله) فردیس افزود: مسجد و پایگاه امیرالمومنین (علیه السلام) فردیس در طرح مالک اشتر شهرستان فردیس به واسطه وسعت همکاری و تلاش های صورت گرفته موفق به کسب رتبه برتر شدند.

وی با اشاره به اینکه برنامه های متنوعی برای کانون مسجد در نظر داریم مطرح کرد: متاسفانه از لحاظ اقتصادی ضعیف ترین منطقه می باشیم ولی با دست خالی و بدون خدمات و امکانات کارهایی انجام می دهیم که در سطح خیلی از جاهایی که بودجه و امکانات دارند بالاتر است.

وی توضیح داد: در این خصوص همایشی ویژه  دختران و حجاب برگزار کردیم که نزدیک ۱۰۰ نفر در آن شرکت کردند و در این راستا به دختران از جمله چادر مقنعه و… اهدا کردیم.

دعوت از رانندگان منطقه با هدف پرسش و پاسخ با نیروی انتظامی

مدیر کانون فرهنگی هنری ابا صالح(عجل الله) بیان کرد: ما از تقویم جلو هستیم و چیزهایی را ابداع کردیم که در تقویم هنوز وجود ندارد مثلا رانندگانی را دعوت کردیم و جلسه پرسش و پاسخ انجام شد با حضور نیروی انتظامی منطقه که در انتهای جلسه به چند نفر به رسم ادب و یاد بود هدایایی تقدیم شد.

امام جماعت مسجد امیرالمومنین(علیه السلام) فردیس در ادامه گزارشی در خصوص فعالیت های انجام شده مسجد و کانون و همکاری پایکاه بسیج در قالب ارائه بسته های کمکی به خانواده های واجد شرایط از جمله مایحتاج خانواده های کم بضاعت و کم درآمد که از قبل شناسایی شده اهدا می شود اشاره کرد.

وی توضیح داد: در این مسجد پایگاه و مسجد به صورت بسیار صمیمی همدلی و خوبی است که در تمامی برنامه ها و فعالیت ها مشارکت لازم وجود دارد و از قضا و خدمات و امکانات یکدیگر  به صورت مشارکتی بهره برداری می کنیم .

لازم به ذکر است، احسان آرمون، مسئول فهمای استان البرز طی این دیدار همانند کانون های دیگر نسبت به آموزش و نحوه استفاده از سامانه بچه های مسجد نکات لازم و جزء به جزء به امام مسجد و مدیر کانون اباصالح تاکید کرد.

مسئول فهمای استان البرز تصریح کرد: زمان کمی برای بارگذاری فعالیت ها در سامانه فهما لازم است و نگران صرف زمان زیاد و درگیری های کاری شما را بیشتر نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.