طرح ثبت نام سامانه « بچه های مسجد» فرصت رشد و ارتقاء فعالیت های فرهنگی مساجد است

تیر ۱۹, ۱۳۹۷
طرح ثبت نام سامانه « بچه های مسجد» فرصت رشد و ارتقاء فعالیت های فرهنگی مساجد است

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان البرز: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز طرح ثبت نام سامانه بچه های مسجد را عدالت محور و برنامه محور خواند و گفت: زمینه ثبت اطلاعات دقیق کانون های فعال در طرح سامانه بچه های مسجد وجود دارد.

حجت الاسلام کاظم شکری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با اعلام خبر اجرای طرح ثبت نام فاز اول سامانه پورتال بچه های مساجد به خبرنگار خبرگزاری شبستان در البرز، گفت: یکی از خلاء هایی که در دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد وجود داشت دریافت گزارش ها و فعالیت ها بود.

به گفته حجت الاسلام شکری، اجرای طرح ثبت نام سامانه پورتال بچه های مساجد زمینه ثبت اطلاعات دقیق کانون های فعال، برنامه های مناسبتی، تعداد اعضاء و موارد متعدد دیگری است که در پورتال پیش بینی شده است.

حجت الاسلام شکری افزود: این طرح به عنوان یک روند اجرایی عدالت محور و برنامه محور است و انتظار می رود با ثبت نام تمامی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان شاهد رشد برنامه های فرهنگی و هنری در مساجد باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت همفکری و هم اندیشی فعالان مسجد مطرح کرد: تشکیل هیئت اندیشه ورز در کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز یکی از برنامه های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان با هدف هم اندیشی و همفکری است.

این کارشناس فرهنگی با در نظر گرفتن اهمیت هیئت اندیشه ورز عنوان کرد: گردآوری افراد کارشناس که ایده های مختلف و متنوعی دارند بسیاری از خلاء های فکری و مدیریتی را مرتفع کند و به واقع این امر در راستای پیوند صاحبان فکر و اندیشه و قدرت است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز خاطرنشان کرد: گشوده شدن گره های سازمانی در جهت تعالی رشد و رونق مساجد به واسطه این هم اندیشی ها محقق می شود.

ضرورت توجه به دغدغه فکر پروری

حجت الاسلام شکری با تامل بر ضرورت پرداختن به فکر پروری اظهار کرد: بسیاری از مواقع عنوان می شود که بودجه نداریم ولی بسیاری از برنامه ها نیاز آن

چنان به بودجه ندارد بلکه خلاء فکر و برنامه در آن دیده می شود.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز تصریح کرد: مراکز جمعیت بزرگی در استان به ویژه در بخش خواهران وجود دارد که هر یک از آنان داری فکر و برنامه هستند.

گفتنی است، مدیران فرهنگی هنری کانون های مساجد همزمان با اجرای فاز اول طرح ثبت نام سامانه « بچه های مسجد» باید فعالیت ها، گزارش برنامه ها و اعضاء فعال کانون خود را در سامانه www.bachehayemasjed.iR ثبت نام کنند.

Tags: ,

ارسال نظر