کانون سیدالشهدا

عملکرد فعالیت کانون فرهنگی هنری سیدالشهداء ینگی امام ساوجبلاغ در قاب اجرای طرح ملی فهما

اخبار کانون‌ها اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، بازدید و نشست مسئول فهمای استان و تیم کارشناسان که با حضور نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساجبلاغ در نخستین روزهای کاری هفته جاری انجام شد.

در جریان این بازدید، کارشناسان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز نسبت به توصیح و تشریح روند ثبت فعالیت ها در سامانه فهما توضیحاتی را ارائه دادند.

کانون فرهنگی هنری سیدالشهداء در ینگی امام شهرستان ساوجبلاغ یکی از کانون های فرهنگی هنری موفق و اثرگذار به گفته مسئولان، متولیان و اهالی محل در امر اجرای برنامه های اثرگذار فرهنگی هنری مسجد است.

مدیرکانون فرهنگی هنری میلاد شهرستان ساوجبلاغ افزود: کار تشکیلاتی و هدفمند یکی از دلایل و انگیزه های حضور پرشور نوجوانان و جوانان در فضای مسجد است.

امینی دهقان بیان کرد: با توجه به اینکه امام مسجد حجت الاسلام والمسلیمین مختاری هستند و مدت زیادی نیست که امام راکب مسجد سیدالشهدا شده اند بطبع مدیر هم تغییر داده اند که بنده وظیفه مدیریت کانون فرهنگی را انجام می دهم.

مدیرکانون فرهنگی هنری میلاد شهرستان ساوجبلاغ در خصوص فعالیت ها و اقداماتی که در حوزه این مسجد انجام می شود، توضیح داد: متاسفانه در گذشته نوع نگاه و تعبیری که از مسجد داشتند صرفا جهت اقامه نماز و برگزاری مراسمات ختم مورد استفاده می گرفته است و فعالیت آنچنانی برقرار نبوده است.

امینی دهقان افزود: با نگاه ویژه امام مسجد توانسته ایم مکان قبلی کانون را که انباری شده بود با مشارکت مردم و اهالی مسجد مرتب و تمییز نماییم و هم اکنون همین اتاقی شده است که مشاهد می کنید.

وی توضیح داد: در گذشته کمتر جوانان و نوجوانان به مسجد می آمدند یا اگر حضور داشتند بسیار محدود و بدون انگیزه و هدف بودند، ولی با برنامه ریزی و اقداماتی زیر ساختاری برای تمامی رده های سنی توانستیم برنامه ای داشته باشیم و جوانان را جذب مسجد نماییم البته ابتدای راه هستیم و مشکلاتی داریم.

امینی دهقان به حضور پرشور خواهران در امر برنامه های فرهنگی اشاره کرد و توضیح داد: خانم فیروز زارع مسئول واحد خواهران هستند و خوشبختانه با همت وی و برنامه هایی که برای مسجد تعیین کرده اند بانوان زیادی را جهت کلاس های آموزشی جذب شدند و می شود گفت از صبح تا غروب برنامه های متنوع آموزشی فرهنگی و هنری و رزشی فراوانی برقرار است.

مدیرکانون فرهنگی هنری میلاد شهرستان ساوجبلاغ در پایان تصریح کرد: آموزش چرتکه، نقاشی، کتابخوانی،فعالیت های ورزشی،پخش فیلم،کلاس های احکام و تفسیر قرآن،برگزاری جشن ها و مناسبت ها، از جمله فعالیت ها این کانون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.