فرهنگ سازی احیاء شب نیمه شعبان در مساجد با محوریت فعالان کانون های فرهنگی هنری

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون ها یفرهنگی هنری مساجد استان البرز: « حجت الاسلام کاظم شکری» در خصوص ویژه برنامه های نیمه شعبان، مصادف با میلاد حضرت مهدی (عج) گفت: از جمله برنامه های محوری کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز، احیاء این شب در مساجد است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز افزود: نیمه شعبان با عنوان روز مستضعفان نام گذاری شده است و این مهم متناسب با اهمیت روز فرج و رهایی مظلومان و ستمدیدگان از بند ظلم و استبداد است.

وی توضیح داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز با محور قرار دادن بیانیه دوم گام انقلاب در راه مبارزه با استکبار و مقدمه چینی برای ظهور حضرت مهدی (عج) با محوریت مساجد، گام برمی دارند و در این خصوص با رویکرد فعالیت در کانون های فرهنگی هنری مساجد، روحیه همبستگی، هم افزایی و همدلی خود را افزایش می دهند.

حجت الاسلام شکری توضیح داد: در روایات دینی بر احیاء شب نیمه شعبان تأکید شده است که بر اساس آن، این شب به عنوان یکی از شب های احتمالی شب قدر نیز مطرح شده که احیاء آن در قالب قرائت قرآن، توسل و تضرع به درگاه خدا نیز مستحب است.

وی با اشاره به اهمیت حضور نوجوانان و جوانان در کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان مهم ترین قشر، بیان کرد: فرهنگ سازی احیاء شب نیمه شعبان در مساجد با محوریت کانون های فرهنگی هنری به عنوان یک برنامه تربیتی و الهی تلقی می شود که در این خصوص با مدیریت کانون های مساجد و امام مسجد، می توان برنامه ریزی های لازم را انجام داد.

این استاد دانشگاه از برپایی نشست های تبیینی با محوریت مهدویت در کانون های فرهنگی هنری مساجد خبر داد و گفت: از دیگر برنامه های مناسبتی در نیمه شعبان، برپایی نشست ها و گعده هایی با محوریت مهدویت و شناخت ابعاد ظهور است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز تصریح کرد: برپایی ایستگاه های صلواتی، تزئین مسجد و کانون فرهنگی هنری مسجد، برپایی مراسم های سخنرانی و مولودی، تهیه و توزیع نذری در قالب آش، حلیم و … از دیگر برنامه های مناسبت شب نیمه شعبان با محوریت کانون مسجد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.