فعالیت هنری جوانان در مساجد راهکاری برای مقابله با آسیب های اجتمای است

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « کوروش زارعی» با حضور در آئین تجلیل و تکریم از هنرمندان عرصه انقلاب امروز، دیروز و فردا که (۲ بهمن) در مسجد جامع رجایی شهر برگزار شد، گفت: دوران طلایی دهه هفتاد، یکی از بهترین ایام در زمینه شکوفایی تئاتر بچه های مسجد است.

مدیر حوزه نمایشی کشور افزود: امروز صهیونیسم و استکبار جهانی به دنبال هجمه وارد ساختن بر فرهنگ دینی هستند.

زارعی ادامه داد: مسجد جایگاه ویژه ای در دین مبین اسلام دارد و آن چنان که رهبر معظم انقلاب فرموده اند که « درهای مساجد را به روی جوانان باز کنید» امروزه باید از تمامی ظرفیت این پایگاه الهی در جهت ارتقاء فرهنگ بهره مند شد.

این هنرمند برجسته کشوری با انتقاد از وضعیت بعضی جوانان و نوجوانان کشور که گرفتار اعتیاد، بیکاری و دیگر آسیب های اجتماعی شده اند، بیان کرد: حضور جوانان در عرصه مساجد و کانون های فرهنگی هنری بستر مناسب برای ایمن سازی آنان در برابر آسیب های اجتماعی است.

وی در محور دیگر سخنان خود با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب در خصوص فرهنگ، عنوان کرد: بیشترین دغدغه و دلنگرانی که امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی دارند در خصوص فرهنگ است.

این هنرمند با نظر بر این مهم که حفره فرهنگی اگر اتفاق افتاد کشور از بسیاری جهات دچار مشکلات متعدد می شود، توضیح داد: کم کاری های فرهنگی یکی از جدی ترین لطمه ها را به جوانان وارد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.