فعالیت ۳۸۸ کانون فرهنگی در ۷۰۰ مسجد در سطح استان البرز

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون هایب فرهنگی هنری مساجد استان البرز، حجت الاسلام کاظم شکری، سرپرست ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز طی دیدار صمیمانه با ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: اعتماد و اطمینان مدیرکل فرهنگ و ارشاد البرز به کانون های فرهنگی مسجد در امر توسعه فرهنگ دینی قابل تقدیر است.

حجت الاسلام شکری در ادامه هویت بخشی به کانون های فرهنگی هنری مساجد را در قالب ویژه برنامه های اجرایی مهم خواند و گفت: در سطح استان البرز ۳۸۸ کانون فرهنگی مسجد فعالیت دارند که این میزان بیش از حد نصاب تعیین شده از مساجد سطح استان است.

فعالیت ۶۵ کتابخانه فعال که بیش از ۷۰ متر فضای موجود برای کتابخوانی دارند از دیگر محورهای قابل تأمل از سخنان این استاد دانشگاه بود که با تاکید بر این مهم بر لزوم سهم نیم درصدی بودجه شهرداری ها برای کتابخانه های عمومی مطابق با نص قانون تاکید کرد.

راه اندازی سایت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد، بهره مندی از ظرفیت های فرهنگی کانون های مساجد، انعقاد قرار دادهای متعدد با سازمان ها و نهادها در جریان توسعه کمی و کیفی کانون های مساجد از جمله مطالبی بود که در تشریح روند فعالیت های ستاد نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز بیان شد.

سرپرست ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در پایان برپایی هیئت ماهانه اندیشه ورز از میان فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد را مهم خواند و با دعوت از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور حضور در این نشست ها مطرح کرد: بیان ایده ها، مشکلات، دغدغه ها و خواسته ها از جمله محورهای گفتگو در هیئت اندیشه ورز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.