لزوم تحقق تمام ظرفیت های نظام در نهاد مساجد؛ ظهور رویش های انقلاب در مسجد

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی» با حضور در آئین اختتامیه طرح اوقات فراغت که  (۱۳ مهر) در اردوگاه شهید باهنر کرج برگزار شد، گفت: برنامه ریزی اولویت اصلی و غایت برنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهمیت کار تشکیلاتی در جریان برنامه های مسجد عنوان کرد: نقطه هدف فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد را باید در نظر گرفت و برمبنای آن حرکت کرد.

حجت الاسلام ارزانی با تامل بر این مطلب که قریب به چهل سال از انقلاب می گذارد و امروز باید شاهد رشد فرهنگی باشیم، بیان کرد: اربعین به معنای بلوغ است و امروز در آستانه چهل سالگی انقلاب باید شاهد پیشرفت نظام اسلامی باشیم.

وی با در نظر گرفتن فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص انقلاب اسلامی، رویش ها و ریزش ها مطرح کرد: امروزه باید رویش های انقلاب به سمت مساجد سوق پیدا کند.

رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد در ادامه با انتقاد از عملکرد مساجد بیان کرد: مساجد در جریان برنامه های فرهنگی باید جلوتر از زمان باشند.

وی با انتقاد از این نکته که در فضای مجازی چه کرده ایم، اظهار داشت: باید برای رشد باید خودمان را نقد منصفانه کنیم و در این جریان نقد منصفانه می تواند زمینه ساز حرکت و جریان بخشی فعالیت ها شود.

حجت الاسلام ارزانی با در نظر گرفتن فعالیت ۲۴ هزار کانون فرهنگی خاطرنشان کرد: این تعداد کانون فرهنگی توان ایجاد موج جریان انقلابی در جهان را دارد و برای رسیدن به این مهم باید فعالیت وحدت گونه داشته باشیم

اهمیت کار تشکیاتی سرفصل دیگر سخنان رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد البرز قرار گرفت و در رابطه با این مهم گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی با تشکیلات عمل کردن نظام شد و امروز کادرسازی و نظام سازی در مساجد بر مبنای الگوی شکل گیری انقلاب زمینه احیاء مساجد است.

وی با بیان این مطلب که وظیفه ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد هموارسازی راه است، بیان کرد: ستاد عالی کانون ها درجریان فعالیت برنامه کانون های فرهنگی هنری با بررسی نیازها و ضرورت ها برنامه سازی می کنند.

به گفته مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، خطای استراتژیک و برنامه ریزی در جریان فعالیت برنامه های کانون های فرهنگی هنری مسجد باید مورد توجه قرار گیرد و واکاوی شود.

وی تاکید کرد: کانون های مساجد یکی از ارکان نظام هستند به همین خاطر باید نگاه تشکیلاتی در آن فعال شود و براساس آن هدف گذاری لازم صورت پذیرد.

رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور توضیح داد: یکی از نیازهای اساسی ما محله محوری است، هر کانون فرهنگی هنری با شناسایی نیازهای محله به واسطه خبرگان محلّی دستورالعمل رسیدن به نقطه هدف را معین می کند.

بین الملل سازی مساجد در جریان کار تشکیلاتی

خانواده محوری بر محور مسجد طراز اسلامی نقطه هدف برنامه ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد است که برای رسیدن به این مهم از ظرفیت های بین المللی و حاکمیتی استفاده می شود.

استفاده از ظرفیت فضای مجازی یک اصل است

راه اندازی سامانه جامع بچه های مسجد که فعالان فرهنگی با ارائه طرح های فرهنگی و هنری طرح های خود را ارائه می دهند همچنین رونمایی از کارت بچه های مسجد در ۱۹ مهر براساس هویت بخشی به فعالیت کانون ها ارائه کارت از برنامه هایی بود که رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی مساجد بر آن تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.