مسابقه کتابخوانی ملّی با عنوان « چادرهای سوخته» با همت کانون مهدیون کرج

اخبار تصویری اخبار شاخص اخبار کانون‌ها

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، روایت مصوّر کتاب « چادرهای سوخته» فرصتی قابل تأمل در زمینه واقعه عاشورا است برای آنانی که هر روز و هر لحظه را با یاد و نام امام حسین (ع) زندگی می کنند.

اینکه برای دقائقی با تأمل در این کتاب ارزشمند خود را همراه و همگام با اسرای کربلا بدانیم، امری غیر قابل کتمان است، چرا که قالب تصویری و روایی واقعه عاشورا و اسیران کربلا بهترین بیان برای تبیین این واقعه است.

« محمود شفیق» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز گفت: کتاب چادرهای سوخته ، نخستین کتاب تصویری از وقایع پس از عاشورا است.

مدیرکانون فرهنگی هنری مهدیون کرج افزود: آن چه بر اسرای کربلا به ویژه بر حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت امام سجاد (ع) گذشت، معجزات و کرامات بسیاری را در بر دارد که می توان به هر یک از آن ها به صورت ویژه پرداخت.

وی توضیح داد: اهمیت و جایگاه این کتاب را می توان با در نظر گرفتن مقدمه ای که استاد محمدرضا سنگری به عنوان یکی از اساتید و پژوهشگران برتر کشور دانست، همچنین دستخط چند تن از علماء و مدیریت حوزه علمیه امام صادق(علیه السلام) و انجمن هنرمندان استان البرز، گویای اهمیت این کتاب است.

شفیق مطرح کرد: کانون فرهنگی هنری مهدیون کرج به منظور اجرای کار فرهنگی مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب چادرهای سوخته را به مناسبت ماه صفر برای عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار کرده است.

برای پاسخ گویی به سوالات مشخصات کامل خود را به همراه جواب صحیح سوالات به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۲۱۲۲ ارسال نمایید.

توجه داشته باشید در صورت کامل نبودن مشخصات از مسابقه حذف خواهید شد .

نمونه پاسخ جواب مسابقه : ابوالفضل مهدی نژاد – متولد ۱۳۷۶/۰۹/۱۱ – جواب ۱ : الف – جواب ۲ : ب – جواب ۳ : ج – جواب ۴ : د – جواب ۵ : الف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.