نشست تخصصی نقش بانوان در تداوم و پیدایش انقلاب اسلامی

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار کانون‌ها

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، نشست تخصصی نقش بانوان در تداوم و پیدایش انقلاب اسلامی شامگاه (۲۵ دی) با حضور جمعی از همسران، خواهران و دختران خانواده شهداء که در کانون های فرهنگی هنری مساجد فعالیت دارند، برگزار شد.

براساس این خبر، جمعی از بانوان برجسته انقلابی البرز که پیش از انقلاب و پس از آن در عرصه پیدایش و تداوم انقلاب، نقش اساسی داشتند در محضر نماینده ولی فقیه در استان البرز گردهم آمدند.

بیان و شرح حال اتفاقات و رخدادهایی که از زمان پیش از انقلاب به واسطه عزم و اراده بانوان البرزی در بسترسازی این جریان آرمانی شکل گرفت، بخشی از این نشست تخصصی بود.

احدی یکی از بانوان مبارز پیش از انقلاب و پس از آن طی این نشست گفت: پایبندی به آرمان ها و ارزش های انقلابی از جمله مهمترین تعهداتی است که هر یک از بانوان مبارز به آن معتقد و ملتزم هستند.

این دبیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت پرشور معلمان و دانش آموزان در تعالی انقلاب اسلامی مطرح کرد: مدرسه وحدت که زمان پیش از انقلاب به عنوان مدرسه گوهر معروف بود، یکی از پایگاه های فعالیت برای پیشبرد اهداف انقلاب محسوب می شد.

وی با نظر بر این نکته که همواره صدای گلوله ای که از انتهای خیابان شهربانی کرج به سمت اسلام آباد را پیش از انقلاب به خاطر دارد، عنوان کرد: هرگز آن صدای گلوله را فراموش نخواهم کرد و مطمئن هستم که عزم و اراده خواهران انقلابی همیشگی است.

همسر شهید عدالت منش یکی دیگر از بانوان انقلابی بود که در این نشست تخصصی، خواهان حضور دوباره بانوان انقلابی البرزی در صحنه مبارزه با بی عفتی و بی حجابی شد.

او از دوران مبارزات خود به همراه همسر شهیدش به عنوان مهمترین لحظات زندگی با باور به آرمان های ایمانی و انقلابی یاد کرد.

براساس این گزارش، « طرح حضور » به عنوان یکی از طرح های مرتبط با بحث عفاف و حجاب که از طرف نماینده ولی فقیه در البرز طی سال های گذشته مطرح شده بود بار دیگر مورد نظر قرار گرفت.

گفتنی است، بنابر نظر کارشناسان با اجرای طرح حضور، اکثریت جامعه بانوان مومن و دیندار در مقابله اقلیت بدحجاب در صحنه حضور خواهند یافت.

آئین نشست تخصصی با محوریت نقش بانوان در پیدایش و تداوم انقلاب اسلامی که از سلسله نشست های « انقلاب به روایت هنر» با همت ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز است با تجلیل و تقدیر از بانوان هنرمند در عرصه انقلاب اسلامی به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.