هدف از ثبت برنامه ها در سامانه فهما آمارسازی نیست/ ارتقاء کمّی و کیفی راهبرد کانون های فرهنگی مساجد

اخبار دبیرخانه اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام کاظم شکری» ( ۲۳ آبان ماه ) طی اولین نشست رابطین رویداد ملی فهما که در سالن جلسات ستاد کانون ها برگزار شد، گفت: هدف از ثبت برنامه ها در سامانه فهما آمارسازی نیست.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در این نشست که با حضور نمایندگان منتخب مناطق از پیش تعیین شده از سوی مدیران کانون ها با رای اکثریت انتخاب شده اند توضیح داد: شفاف سازی چارت سازمانی و  بالا بردن سطح کمی و کیفی عنوان ها و فعالیت های جاری و مستمر در کانون ها از موضوعات قابل توجه و پیگیری در سطح کانون های مساجد البرز است.

حجت الاسلام شکری در این نشست بیان کرد: من اعتقادم این است نه خودم نه همکاران استانی را مکلف نمی کنم تا آمار را برای کانونی بالا ببرم و ثبت بدون پشتوانه انجام دهم هدف و اعتقادم این است اگر کانونی فعالیتی دارد باید تلاش و همتی داشته باشد تا برای اطلاع رسانی و ثبت آن هم اهتمام داشته باشد.

به گفته وی هدف این نیست که کانونی که فعالیتی ندارد ما بیاییم برای اینکه آمارسازی کنیم تا رتبه بدست بیاوریم یا رتبه ای از دست ندهیم ثبت انجام شود خیر این کار صورت نخواهد گرفت و این کاری است که کانون های رقابتی می کند و هر کانونی براساس فعالیت هایی که ثبت می نماید سرانه و کمک دریافت می کند. ما هم وظیفه خود می دانیم و تلاشمان این است که بتوانیم مسیر و راه را برای کانون ها اسان و هموار سازیم.

این استاد دانشگاه در خصوص ظرفیت های موجود در سطح استان بیان کرد: سال گذشته و امسال در چند رشته و فعالیت اول شده ایم و مقام هایی کسب نموده ایم ولی هدف و نگاه ما این است با توجه به ظرفیت های موجود این تعداد بالاتر هم خواهد بود و ما نگاه مان این است کانون ها بتوانند در زمینه های دیگر هم خود را نشان دهند و مقام هایی که برای آنان می باشد را کسب نمایند و الگوی کشور خواهند بود.

ضرورت مشورت مدیران کانون های مساجد با کارشناسان ستاد کانون های مساجد

حجت الاسلام شکری با اشاره به نگاه جدید ستاد کشور به فعالیت های کانون های افزود: هر هفته ستاد مساجد کشور با نگاه به وضعیت فعالیت کانون های مساجد که در سامانه فهما بارگذاری شده است، قرعه کشی انجام می دهد و هر کانونی که هزار امتیاز با توجه با ثبت برنامه ها در سامانه بچه های مسجد به ثبت برساند مشمول حضور در این قرعه کشی خواهد بود و از هدایای نقدی جهت تشویق هم بهره مند می شود.

وی افزود: ثبت و ارسال گزارش به ستاد می تواند ۲ سر سود هم باشد بدین صورت که هم سرانه خود کانون را بالاتر می برند و دیگر اینکه با ارائه این فعالیت های خود از طرح تشویقی و هدیه نقدی هم بهره مند خواهند شد.

حجت الاسلام شکری ادامه داد: درخواست داریم کانون ها و مدیران قبل از هر نوع اقدام و قرار دادی در خصوص برنامه ها و فعالیت های فرهنگی، مشورتی با اهل فن و کارشناسان ستاد انجام  دهند؛ متاسفانه طی بازدید های صورت گرفته اخیرا متوجه شدیم قرار داد هایی منعقد شده که برای آنان گرفتاری هایی را ایجاد نموده است پس خواهشمندیم قبل هر اقدامی نسبت منافع و مضرات و تعهدات به وجود آمده کمال دقت را کسب نمایند.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز مطرح کرد: ما نمی خواهیم چنین اتفاق هایی برای فعالیت های فرهنگی در مساجد دیگر هم رخ دهد چون این ها دست اندازها و موانع ای هستند که موجب بروز نا امیدی و دلسردی و توقف کار های فرهنگی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.