وحدت و همگرایی فعالان مسجدی مهمترین اصل در احیاء و بالندگی مسجد است

اخبار تصویری اخبار کانون‌ها

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام موسوی » طی نشستی با حضور مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز که (۲۱ آبان) در دفتر نمازجمعه شهر نظرآباد برگزار شد، گفت: وحدت و همگرایی فعالان مسجدی مهمترین اصل در احیاء و بالندگی مسجد است.

امام جمعه شهرستان نظرآباد افزود: هفته وحدت و سالروز میلاد حضرت محمد(صل الله) فرصتی برای الگوبرداری از اسوه ادب و اخلاق است و اینکه در طراز با آن حضرت تا چه اندازه نسبت به دوستی و رفاقت با دیگر مومنان اهتمام داریم.

وی با بیان این مطلب که آخرین پیامبر خدا(صل الله) به عنوان الگوی ادب و ایمان برای تمام جهانیان به ویژه برای مومنان و مومنین محسوب می شوند بر لزوم احیاء و پویایی مساجد به عنوان سنگر الهی تاکید کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی نظرآباد تصریح کرد: فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان نظرآباد با بهره مندی از رهنمودهای امام مسجد که به واقع مدیر مسجد است در جهت پیشبرد اهداف نظام اسلامی سهم اساسی دارند.

امام جمعه شهرستان نظرآباد عنوان کرد: امروزه با وجود تهاجم های متعددی که متوجه ارزش های دینی و ایمانی است، فعالان مسجدی در جهت پاسخگویی به این هجمه ها در قالب اجرای برنامه های اثرگذار و پویا جایگاه موثری دارند و باید براساس آن حرکت کنند.

حجت الاسلام موسوی افزود: ضروری است فضای حرکتی کانون های مساجد به سمتی حرکت کند که زمینه پویایی و سازندگی جامعه را ایجاب کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نظرآباد در پایان عنوان کرد: بنابر ابلاغیه جدید شورای هماهنگی کانون های مساجد در استان مسئول کانون فرهنگی مسجد نیز باید یکی از اعضاء هیئت امناء مسجد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.