کادرسازی برای انقلاب رسالت اصلی فعالان مسجدی است

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی» طی نشست گردهمایی مسئولان مالی سراسر کشور که طی ۲ روز به میزبانی استان البرز برگزار می شود، گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد سطح کشور با رویکرد دینی و فرهنگی در امر پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی اهتمام ویژه ای دارند.

حجت الاسلام ارزانی در محور دیگر سحنان خود به برپایی سرود ۴۰ هزار نفری انقلاب اشاره کرد و آن را مبتنی بر اعلام مسئولان و کارشناسان برجسته کشوری یکی از برنامه های فاخر در زمینه چهل سالگی انقلاب خواند.

وی با بیان این مهم که کادرسازی انقلاب وظیفه اصلی فعالان مسجدی است، مطرح کرد: بعضی مکان ها به عنوان جایگاه خاصی است که مساجد به عنوان سنگر الهی بستر کارآمدی به منظور انسان سازی و آماده سازی برای رویدادهای بزرگ است.

گفتمان انقلاب اسلامی ایران انقلاب فرهنگی است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد از انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک انقلاب فرهنگی یاد کرد و گفت: مساجد مهمترین جایگاه شکل گیری انقلاب است و امروز فعالان مسجدی در این مکان الهی آرمان های انقلاب را پاسداری می کنند.

وی با تاکید بر این مطلب که گفتمان انقلاب به معنای گفتمان معنویت است، تصریح کرد: کار در حوزه مساجد به معنای خدمت برای خدا است و هر یک از فعالان مسجدی با باور به آرمان های اعتقادی ضروری است، جایگاه خود را بدانند.

دبیر ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور عنوان کرد: یکی از مسائل امروز سرمایه اجتماعی است که بر اساس این مهم باید تجهیزات و تسهیلات معینی مشخص شود در این میان هم نوایی و هم افزایی زمینه کارآیی مطلوب است.

حجت الاسلام ارزانی در ادامه توضیح داد: مدیریت کارآمد در حوزه های متعدد بر مبنای نظم یکی از راهبردهای لازم برای حفظ سرمایه اجتماعی است.

وی با بیان این مهم که سازمان های مردم نهاد، شاخص سرمایه اجتماعی فرهنگی در کشور است، مطرح کرد: در سامانه بچه های مسجد ۲۳ هزار نفر به عنوان مدیر مسئول هستند که این شاخص بالاتر از شاخص سازمان های مردم نهاد است.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: ثبت اساسنامه ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در شورای عالی انقلاب اسلامی هویت ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور تلقی می شود.

محور دیگر سخنان مشاور وزیر اختصاص به برپایی جلسات شورای سیاستگذاری یافت که در این رابطه عنوان کرد: شورای سیاستگذاری که مصوبه ۲۶ سال گذشته بوده است طی چند جلسه برگزار شده است که برپایی این شورا یکی از مهمترین برنامه هایی است که باید در سطح استان ها با اهتمام ستادهای هماهنگی و نظارتی بر کانون های مساجد تشکیل شود.

حجت الاسلام ارزانی خطاب به مسئولان مالی کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور مطرح کرد: قانونمندی، خوش سلیقگی، توجه به شأن و اعتبار و … از ضرورت هایی است که مسئولان مالی به عنوان ترازهای مالی در فصل بندی مالی باید رعایت کنند.

در پایان دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از سال آتی به عنوان سال شاخص گذاری نام برد و گفت: مبنای فعالیت ها در سال آتی شاخص گذاری در حوزه های مختلف ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با هدف استاندارد سازی برنامه ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.