کارکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد در چهل سالگی انقلاب به ظهور نشست

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص

حجت الاسلام کاظم شکری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز در خصوص ارزیابی عملکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد متناسب با فرارسیدن سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در رونق و حضور نوجوانان و جوانان در مساجد با هدف پیشرفت برنامه های فرهنگی، هنری و آموزشی بسیار برجسته است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز افزود: کارکرد کانون های مساجد به واقع همان کارکرد مساجد است که در دهه دوم انقلاب بسترهای نخستین آن طرح ریزی شد و طی زمان همزمان با چهل سالگی انقلاب به اوج خود رسید.

وی سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در ۱۸ اسفند را به عنوان یک روز ملی خواند و توضیح داد: رهبر معظم انقلاب به صراحت در خصوص فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد و جایگاه آن می فرمایند: « خودتان را مجهز کنید به سلاح معرفت و استدلال کنید بعد به این کانون های فرهنگی هنری بروید و پذیرای جوانان باشید» این مهم خود گویای ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

حجت الاسلام شکری مطرح کرد: چرخه بازگشت مسجد به جایگاه واقعی در دوره شکل گیری انقلاب به ظهور نشست و پس از آن در دهه های مختلف انقلاب با اهتمام بچه های مسجد در کانون های فرهنگی هنری مساجد امتداد یافت.

وی به برپایی تئاتر هنر انقلاب به عنوان یکی از برنامه های شاخص کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در سال جاری اشاره کرد و گفت: آئین انقلاب به روایت تئاتر به واقع یکی از برنامه های موثر با رویکرد هنر تئاتر مسجد بود که با میزبانی استان البرز به صورت یک برنامه کشوری برگزار شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد مطرح کرد: اجرای سرود هزارنفری با حضور دانش آموزان با محوریت انقلاب از دیگر برنامه های کانون های مساجد بود که در مصلی شهرستان ساوجبلاغ با اهتمام امام جمعه آن شهرستان برگزار گردید.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: روند برنامه ریزی شده در پیشبرد برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد با مدیریت امام مسجد و همراهی و وحدت رویه پایگاه های بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد تعریف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.