مسجدحضرت باقر العلوم

کار فرهنگی که سختی نداشته باشد فرهنگی و جهادی نیست

اخبار کانون‌ها اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز« حجت الاسلام عطاء الهی»  در خصوص فعالیت های فرهنگی هنری گفت:  مسجد ولیعصر عجل الله قدمی ترین مسجد شهر جدید هشتگرد است، که با توجه به نیروهای انقلابی و دلسوز زیرساخت های خوبی در آن دیده شده است. در این مسجد مقبره پنج شهید گمنام دفاع مقدس جای گرفته که فضای مسجد را معنوی تر کرده است.

مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد ولیعصر(عجل الله) افزود: به تازگی امام راکب این مسجد شده ام و برنامه های زیادی در دست اقدام برای رشد و شکوفایی مسجد و محله و حتی منطقه دارم. 

وی توضیح داد: متاسفانه برای هر تغییر در هر جایگاهی مخالفت هایی وجود دارد که بدون بینش و تحقیق و اطلاع نظر می دهند و مورد قضاوت قرار می گیریم و این یکی از موانع روند برنامه ها تلقی می شود.

حجت الاسلام عظاء الهی با بیان این مطلب که بنده تلاش دارم جوانانی را تربیت نماییم ، توضیح داد: تربیت نسلی هدفمند، اثرگذار و شاخص در جریان اجرای برنامه ها زمینه پویایی و رونق هرچه بهتر و بیشتر مساجد است.

امام مسجد ولیعصر” عجل الله” گفت: جوان و نوجوان منشاء نشاط و تعالی و شور هستند، ولی اگر برنامه و کارکارشناسی انجام نشود همین جوان به بی راهه می روند.

وی توضیح داد: ضرورت کار فرهنگی برای جوانان و نوجوانان اهمیت اساسی و ویژه ای دارد، چرا که در وضعیت کنونی با تهاجم فرهنگی رو به رو هستیم.

وی ادامه داد: گاهی جوانان با  دغدغه های متفاوتی که دارند، وقت خورد را با هدف های بیهوده و کم ارزش می گذرانند بدون اینکه توجه داشته باشند این زمان جوانی که بگذرد دیگر نخواهد برگشت و پشیمانی سودی ندارد.

عطاء الهی افزود: در این مسجد برنامه ها معطوف به هیئت و عزاداری است؛ کارهای فرهنگی و تربیتی ارزش و جایگاه خود را به شکلی که باید طبق استاندارهای مسجد سوق ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.