کانون های فرهنگی هنری مساجد مأمن رشد و بسترسازی سربازان حکومت امام عصر(عج) هستند

اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام تقی پورفر» با حضور در آئین دوره آموزش مدیریت اسلامی که (۶ شهریور) در کانون فرهنگی هنری زینبیه رجایی شهر کرج، برگزار شد، گفت: رسالت و نبوت مصداقی از مدیریت ارشد اسلامی است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: اینکه می گویند نماز شب برای پیامبر(ص) واجب است و برای دیگر مردمان مستحب بیانگر الزام هایی است که متناسب با بحث مدیریتی است.

وی با اشاره به اهمیت نظام اوقات در جهت برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های زندگی، عنوان کرد: سلسله مراتب مدیریت اسلامی با شناسایی نخبگانی محقق می شود که پیامبر(ص) آنان را انتخاب می کند.

وی با بیان این مطلب که وجود معصوم در هر زمان مایه حفظ دین است، توضیح داد: امام زمان در هر برهه، جامعه را برمبنای ارزش های دینی قبضه می کند ولی آنچه نیاز دارد، سپاه و نیروی انسانی است.

به گفته حجت الاسلام تقی پورفر، کیفیت حزب الله را در آیه ولایت در پایان سوره آل عمران و سوره مجادله آمده است، که براساس آن و با محوریت این آیه می توان به درک خصوصیات فردی و اجتماعی سربازان نظام اسلامی حکومت مهدی رسید. 

وی با طرح این پرسش که ویژگی امت حزب الله چیست؟ مطرح کرد: برجسته ترین ویژگی امت حزب الله این است که وجودشان بسترساز ظهور امام زمان(عج) است.

وی با بیان این مطلب که کانون های فرهنگی هنری مساجد با محوریت مسجد تربیت کننده خود و دیگر همفکران خود برای نظام اسلامی هستند، عنوان کرد: رعایت نظام اوقات یکی از اصولی است که با رعایت آن می توان شاهد تحول فرهنگی در جامعه با محوریت مسجد باشیم.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: خانه بزرگتر محله، مسجد محله است و خانه بزرگ شهر، مسجد جامع شهر است، از این رو جایگاه مسجد به عنوان یک بنیان محوری اهمیت پیدا می کند.

وی با بیان این مطلب که ترتیل قرآن در محور لفظی و محتوایی، بخشی از مدیریت اسلامی است، مطرح کرد: باید نظام یافته و سازمان یافته آموزش دینی ببینیم چرا که یکی از ابزارهایی که مدیریت اسلامی باید با آن آشنا باشد، بحث تدبّر در قرآن کریم است.

این استاد دانشگاه و حوزه در پایان خطاب به مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد اظهار کرد: انسان یک موجودی با ساحت مادیاتی و ملکوتی است که متناسب با این درک میان تحولات طبیعت و وجود ما ارتباطاتی وجود دارد که باید به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.