کشف استعداد های نهفته در کانون های فرهنگی هنری با اجرای طرح ملی فهما

اخبار دبیرخانه اخبار مهم

ابه گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز: اجرای طرح فهما به عنوان یکی از طرح های رسمی و قابل اجرا از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در حال اجرا است.

این طرح با ویژگی ها و قابلیت های منحصری که دارد زمینه رشد، پویایی و حتی وحدت رویه در برپایی ویژه برنامه های فرهنگی هنری مساجد سطح استان البرز را ایجاد کرده است.

آنچنان که « حجت الاسلام کاظم شکری» در خصوص بازدید، نشست ، تبیین، توجیح و رسیدگی به مشکلات کانون های فرهنگی هنری سراج، منیر، فخر ایران و خاتم الانبیاء شهرستان نظرآباد که در روزهای پایانی هفته اخیر به انجام رسید بر لزوم اهمیت این طرح تاکید می کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با اشاره به حضور تیم کارشناسان ستاد در مساجد مطرح کرد: در جریان این بازدیدها دایر نمودن میز خدمت در همان کانون سعی و تلاش در جهت حل مسائل و پیشنهادات و راه حل ها و توضیحات لازم در خصوص نحوه ثبت فعالیت ها به عنوان محور دستورالعمل اجرایی قرار می گیرد.

وی با ضروری خواندن روند توجیه استفاده از سامانه بچه های مسجد در جهت بالا بردن مشارکت اجتماعی و کیفیت و معیارهای شاخص فرهنگی تعیین شده عنوان کرد: این طرح زمینه ظهور استعدادهای فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد است. 


شکری گفت: متاسفانه اکثرا دیده می شود افرادی که کارهای  با اخلاص و نیت معنوی و بدون چشم داشتی اقدام به فعالیت های فرهنگی، هنری به خصوص در مساجد دارند در نشر و اطلاع رسانی و گزارش دهی درست و مناسب و به جا عمل نمی کنند و همین باعث می شود خیلی ها متصور شوند اقدامی صورت نگرفته یا اثری نداشته است.

وی تصریح کرد: ولی در باطن و زیر پوسته شهر جایگاه کارهای فرهنگی صورت گرفته با کمی تحقیق و جستجو به موارد بیشماری بر خواهیم خورد که نشان از آن دارد جایگاه این کانون ها به مراتب از دیگر دستگاه ها بیشتر است.


وی افزود: در حال حاضر ما حمایت مالی خاصی به دلیل شرایط اقتصادی دولت در دست نداریم و سرانه ای در خور جایگاه و نوع فعالیت ها پرداخت نمی شود، مثلا کانون های ما اکثرا در شرایط خوبی به سر نمی برند هزینه های اقتصادی و کاربردی بالا رفته ولی با این حال با کمترین امکانات امام مسجد و مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد حتی شده از جیب خود  وهزینه های شخصی در جهت برپا بودن و حرکت این قطار فرهنگی تلاش می کنند.

تیم کارشناسان و خود بنده به دیدار و حضور این افسران جنگ نرم و جوانان دلسوز انقلاب اسلامی در جهبه فرهنگی می رویم خیلی ملموس و از نزدیک مشکلات را مشاهده می کنیم ؛به طور مثال ما صد هزارتومان به کانونی کمک کرده ایم، ولی خود این عزیزان با تلاش و همت خودشان ده ها برابر و حتی بیشتر از کمک ها و حمایت های مردمی جذب کرده اند.

وی ادامه می دهد: این در جواب افرادی می باشد که  تصور می کنند و بیان دارند مساجد  دولتی می شوند. خیر ما آنچان چیزی پرداخت نکرده ایم، فقط  تلاش  می کنیم با تزریق این مبالغ که بسیار ناچیز و حتی در برخی کانون ها دیده هم نمی شود به دلیل گستردگی عناوین فعالیت ها نمکی در جهت حرکت خود جوش و هدایت و شاخص دهی و مهندسی فرهنگی و بازوی این افراد در جهت رشد و اتقاء کارها باشیم و ماهم در این اقدام فرهنگی خودمان را سهیم کنیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز افزود: ما در استان البرز و همین شهرستان نظرآباد کانون هایی داریم که کارهای فرهنگی مطلوب و باارزشی را انجام داده اند وحتی در جایگاه کشوری فعالیت می نمایند، و این قابل تحسین و تقدیر شدن را دارد. من باب مثال گروه سرودی از دل همین کانون ها کشف کردیم که در چندین کشور اقدام به اجرا نموده اند.


نکته پایانی و با اهمیتی که می توان در این گزارش به آن اشاره کرد این است که حجت الاسلام شکری در پایان از تمامی کانون هایی که در حق آن ها اجحافی صورت گرفته و یا کوتاهی شده عذرخواهی کرد.

وی توضیح داد: بنده و تمامی همکارانم در ستاد تمام تلاش خود را می کنیم و کمر همت بسته ایم تا بتوانیم قدمی در راستای رشد و ارتقاء و درخشیدن و اطلاع رسانی فعالیت های فرهنگی هنری و جذب بودجه و امکانات برای این افسران جنگ نرم که خالصانه در تلاش هستند بیانیه گام دوم رهبری به وقوع بپوندد هرچند با نبود بودجه کافی کارهای شاخصی در حال انجام و اقدام دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.