کودکان و نوجوانان سرمایه های اصلی فرهنگی جامعه هستند

اخبار تصویری اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، « حجت الاسلام کاظم شکری» طی دیدار با مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان البرز که با همراهی مدیر ستاد اقامه نماز البرز (۲ تیر) با هدف هم اندیشی برگزار شد، گفت: کودکان و نوجوانان سرمایه های اصلی فرهنگی جامعه هستند.

مدیر ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز افزود: همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با کانون های فرهنگی هنری مساجد، زمینه بهبود و ارتقاء کیفیت برنامه ها است.

حجت الاسلام کاظم شکری ضمن توضیح از تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد، عنوان کرد: طبق مصوبه ای که سال ۹۷ به تصویب رسید، شواری ستاد هماهنگی کانون ها ی فرهنگی هنری مساجد که متشکل از سه وزیر، ورزش و جوانان ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و چند تن از اعضای حقیقی و حقوقی تشکیل شد.

وی توضیح داد: این آمادگی در خصوص همکاری و کمک به زیرساخت های فرهنگی برای رونق و بهبود روند برنامه های مشترک با کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوان البرز وجود دارد.
 

مدیر ستاد هماهنگی کانون ها ی فرهنگی هنری مساجد استان البرز، مطرح کرد: در حال حاضر ۳۹۱ کانون فرهنگی هنری مسجد در سطح البرز در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۶۰ کانون مهد کودک قرآنی و ۳۰ کتابخانه مجهز و درجه اول فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: بسیاری از این کتابخانه های کانون مسجد از برخی کتابخانه های عمومی سطح شهر هم با کیفیت و امکانات و مجهز تر هستند، که انتظار می رود به ویژه در ایام اوقات فراغت نسبت به خدمات رسانی به نمازگزارن  و اقشار مختلف جامعه و محله های خود اهتمام ورزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.