دورهمی

گستردگی میدان توجه به فضای مجازی آپ و بازی برای فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد

اخبار دبیرخانه اخبار شاخص اخبار مهم

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، سواد رسانه به عنوان یکی از مهم ترین رویکردهای سازنده و اثرگذار است که کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با باور به اهمیت این اصل ویژه برنامه هایی را در دستور کار خود قرار داده اند.

از جمله برنامه های اثرگذار در این حوزه برپایی دوره های آموزشی سواد رسانه در قالب بازی های کامپیوتری و آپ است که این امر مهم در قالب یک تفاهم نامه همکاری میان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز و سازمان فضای مجازی منعقد شد.

« حجت الاسلام کاظم شکری»  در خصوص اجرای این طرح گفت: با توجه به تفاهم نامه و همکاری با سازمان فضای مجازی سراج استان البرز برای ایجاد زیرساختار سازی اولین دورهمی و نشست صمیمی فعالین آپ و بازی در سالن اجتماعات ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز برگزار شد.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز با اشاره به این که جوانان و نوجوانان مشتاق و جذب فضای مجازی شده اند گفت: متاسفانه برنامه نویس  ها کدهایی که با فرهنگ ما مناسب نیست را ترویج داده اند و لازم می باشد فعالان فرهنگی که در حوزه برنامه نویسی آپ و بازی فعالیتی دارند را گرد هم آوریم و با ایجاد بستری مناسب و هدفمند بتوانیم برنامه های مناسب با فرهنگ و ادب و رسوم خودمان را در اختیار نسل جوان و دیگر افرادی که از این فضا  هستند استفاده کنند و بهره مند شوند.

شکری تصریح کرد: افرادی که در این دورهمی حاضر شده اند طبق یک ابلاغ و دعوتی صورت گرفته تا علاقه مندان نسبت به دغدغه های فرهنگی و انقلابی با ایجاد بستری صمیمی و بهره مندی از تجربیات یکدیگر گروه آپ و بازی تشکیال دهند.

وی افزود: برای ساخت  و طراحی یک برنامه نیازمند تخصص های زیادی از جمله برنامه نویس،کارگردان، سناریو نویس، طراح گرافیکی و چند مورد دیگر که بنا به گستردگی پروژه می باشد.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز تصریح کرد: در این جمع اکثرا از تجربیات برنامه نویسی و کد نویسی برخوردار بودند و حتی فردی حضور دارد که چندین برنامه اندرویدی طراحی و انتشار داده است و این نوید بخش آن می باشد با در نظر گرفتن اینکه اگه فضایی مناسب برای قشر جوان فراهم نماییم می توانیم حرف های زیادی برای گفتن در استان، کشور و حتی جهان داشته باشیم.

حجت الاسلام کاظم شکری در این مصاحبه این چنین بیان کردند تلاش ستاد هماهنگی کانون ها ی فرهنگی هنری مساجد استان البرز، سیاست دهی و ایجاد بستر سازی برای حرفه ای عمل  نمودن علاقمندان در عرصه های مختلف می باشد. در گذشته سیاست ها اینطور نبود،ولی تلاش می کنیم تا امکانات و خدمات برای تمامی کانون ها و اعضای آنان در سطح استان در اختیارشان باشد و حتی کم برخوردار و دور افتاده ترین کانون از امکانات بتواند با عدالتی که ایجاد شده است بهره مند شوند و رشد و اتقاء فرهنگی و هنری داشته باشند.

قدر مسلم توجه به فضای مجازی یکی از فرصت های فرهنگی برای پیشبرد تعالی جامعه و حفظ جوانان و نوجوان از آسیب های اجتمای است. آنچنان که رهبر معظم انقلاب می فرمایند فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی عرصه جهاد است.

همچنین در ادامه می افزایند: اگر از فضای مجازی غافل شویم، اگر نیروهای مومن و انقلابی این میدان را خالی کنند، مطمئنا ضربه خواهیم حورد.

به همین منظور جای آن دارد که در خصوص اهمیت و جایگاه فضای مجازی و اینکه ما هنوز کار و برنامه ای در این حوزه نداریم نگاه ویژه تری نسبت به این بستر بسیار مهم و اثر گذار اهتمام داشته باشیم.

براساس این دغدغه مبنایی، در کانون ها افراد زیادی داریم که یا علاقمند هستند یا در این حوزه کاری انجام داده اند، گردآوری و استفاده از تجربیات این افراد و با آموزش های تکمیلی در جهت ارتقاء و رشدشان با حضور اساتید اهل فن و با سابقه ای، قرار می گیرد تا از مسیر اصلی که حضور در بستر فضای مجازی و ارائه خدمات و انعکاس فعالیت های فرهنگی و سیاسی و دینی و روشنگری درست را انتشار دهیم.

نکته قابل توجه در گستردگی میدان توجه فعالان مسجدی نسبت به سواد رسانه و ارتقاء آگاهی نسبت به حوزه علمی تا آن جا است که اکثر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز سعی دارند تا با حداقل امکانات در این حوزه تمام تلاش خود را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.